ABC akcesoriów dla psiaków

Bardzo często nowi właściciele psów stają przed dużymi dylematami odnośnie akcesoriów dla swoich czworonożnych kompanów. Bardzo często nie wiem na przykład czy dla naszego psa lepsza będzie obroża, a może szelki – jeżeli szelki to jakie? Coś tam słyszeliśmy o tym, iż to helti jest lepsze od obroży i szelek, ale za bardzo nie wiemy z czym to się przysłowiowo je. Otóż, moi drodzy czytelnicy, wszystkie psie akcesoria mają swoje odpowiedni przeznaczenie. Warto jest zapoznać się z nimi i dobrze poznać swojego pupila wtedy będziemy wiedzieć co na przykład i nam i naszemu psu umili sobotni spacer w parku.

Jak wybierać wśród wszystkich dostępnych akcesoriów dla psiaka

akcesoria dla psaStworzyłam tutaj mini poradnik dla początkujących właścicieli psów wszelakich – małych, dużych, rasowych, w typie rasy/grupy, czy szlachetnie pomieszanych nierasowo. Rozpoczynając ten ogromny niczym ocean temat akcesoria dla psa, rozpoczną od wspomnianych na samym początku wstępu rzeczach, czyli dla jakiego psa – obroża, szelki, helti? Z racji tego, iż helti ma swoje jedno (no może dwa) specjalne przeznaczenie rozpocznę od niego. Otóż, jest ono dedykowane dla psów troszkę niesfornych, które lubią ciągnąć na spcerze, przy czym musimy się nim bardzo umiejętnie posługiwać, to nie jest narzędzie do ciągnięcie psa – w żadnym wypadku, siłując się z nim na helti. możemy mu tylko wyrządzić poważną krzywdę. Wręcz zaleca się używanie go razem z obrożą, gdzie helti służy tylko do korekty zachowania psa. Skontaktujmy się ze specjalistą, jeżeli nie wiemy jak go używać. Obroża jest pospolitym narzędzie spacerowym, a szelki w zależności od rodzajom mogą być – spacerowe, trekkingowe lub też sportowe.

Jak widać na tym jednym prostym przykładzie mamy na rynku mnóstwo dostępnych psich akcesoriów, na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego i dla siebie i dla swojego pupila. Przeglądając te akcesoria pamiętajmy aby zawsze zatrzymać się na dziale z zabawkami i gryzakami dla psiaka.