anvil covers

Anvil covers też mogły nie działać

Jestem inżynierem i zajmuje się naprawą oraz konserwacją maszyn produkcyjnych. Zazwyczaj mam pod swoją opieką różne hale, które wyposażone są w długie i dosyć skomplikowane linie.

Anvil covers – rzadka usterka

anvil coversWykrycie i zlokalizowanie usterki oraz jej naprawa są więc naprawdę skomplikowane i często wymagają ode mnie bardzo dużo wiedzy, doświadczenia i przede wszystkim cierpliwości. Poza tym, jak nie trudno się domyślić wszelkie takie przestoje i komplikacje powodują ogromne straty, co nie napawa optymizmem przełożonych. Wtedy to najczęściej nawet godzinami stoi nade mną przełożony i pyta ile jeszcze mi to zajmie. Ostatnio awarii uległy na przykład noże krążkowe, które odpowiadają za cięcie różnego rodzaju papieru i tektury na hali druku. Obecnie właściwie wszystkie maszyny drukujące wykorzystują noże krążkowe, ponieważ zapewniają ode precyzję i znajdują szerokie zastosowanie. W porównaniu jednak z cięciem bruzdowym, charakteryzują się one dłuższym czasem zmiany szerokości cięcia. Naprawa ta teoretycznie powinna być prosta, ponieważ noże krążkowe można bardzo szybko wymienić, jednak okazało się jest kilka źródeł problemu. Na pierwszy rzut oka nie byłem wstanie stwierdzić, czy usterce uległ hamulec elektromagnetyczny czy może sprzęgła proszkowe nie działają w taki sposób jak powinny. Są to części w pewien sposób zależne od siebie, więc sprawa była nieco bardziej skomplikowana. Już po wstępnych oględzinach stwierdziłem, ze prawdopodobnie do maszyny będzie musiała pofatygować się cała ekipa naprawcza. Możliwe, że nawet anvil covers nie działały prawidłowo, ponieważ kontrola nadruku dowiodła, że jakość jest fatalna.

Myślę, że naprawa ta potrwa przynajmniej kilka dni, ponieważ już dawno nie spotkaliśmy się z tak rozległą awarią. Podejrzewam, że straty będą ogromne. Jeśli zaś chodzi o zapoznanie się z urządzeniami i ich działaniem, polecam http://www.emporia.pl.