Artykuły krótko terminowe

 

Statystyczna osoba mieszkająca w Polsce, co najmniej raz w miesiącu jest gościem jakiegoś supermarketu w swoim mieście. Zazwyczaj dokonuje ona normalnych zakupów spożywczych, ale zdarza się również, że zainteresuje się towarami związanymi z innymi dziedzinami życia. Chemia potrzebna do czyszczenia i sprzątania mieszkania, a także artykuły z działu odzieży cieszą się dużą popularnością wśród klientów większych sklepów sieciowych.

Lada chłodnicza w supermarkecie

lada chłodniczaWiele osób zwraca uwagę głównie na świeżość kupowanych artykułów spożywczych. Ma ona duże znaczenie ze względu na termin przydatności do spożycia po zakupie danego towaru. Są one zazwyczaj bardzo krótko trwałe, a więc im świeższe zostaną zakupione tym większa jest szansa na to, że nie zepsują się po kilku dniach. Większość tego rodzaju produktów trzymanych jest w specjalnych chłodniach. Lada chłodnicza pozwala klientom sklepu na dokładne przyjrzenie się oferowanemu towarowi i ostateczny wybór tego, który będzie im najbardziej odpowiadał. Po dokonaniu wyboru, sprzedawca, który pełni dyżur na danym stanowisku, wyjmie z lady wybrany produkt i odpowiednio go zapakuje. Zostanie on również zważony, a obsługująca nas osoba naklei na niego cenę, która wynikać będzie właśnie z wagi. Jest to procedura stosowana w większości hipermarketów. Ma ona za zadanie nie tylko dbanie o to, aby towary o krótkim terminie ważności były odkładane na byle jakie półki, ale przede wszystkim jest to dużo bardziej higieniczne i komfortowe dla klienta.

Lady chłodnicze spotkać można w każdym sklepie. Artykuły, które w niej znajdziemy będą zazwyczaj miały określoną temperaturę, w której mogą być przechowywane. Służy to zachowaniu ich terminu przydatności i pozwala na dłuższe przetrzymywanie przed zjedzeniem.