Atrakcyjne działki nad jeziorem

Każdy z marzy o pięknym domu w malowniczej okolicy, bo w takim miejscu można wypoczywać bez zakłóceń. Przeważnie kupujemy działki budowlane lub rekreacyjne, ponieważ można na nich postawić dom, choć o odmiennych parametrach.

Jakie są rodzaje działek?

działki nad jeziorem głuszyńskimW polskim prawie budowlanych funkcjonuje przynajmniej kilkanaście rodzajów działek, które dzielą się na te, na których można postawić budynki lub nie. Ze względu na możliwość zabudowy, najczęściej są kupowane działki rekreacyjne, budowlane i rolne z możliwością zabudowy. Na rekreacyjnych będziemy mogli postawić mały domek letniskowy, zatem sprawdzi się jako teren działkowy, na którym ni można zamieszkiwać przez cały rok. Budowlane są wybierane przez osoby, które chcą postawić dom jednorodzinny, natomiast rolne kupują rolnicy w celu wybudowania domu dla siebie i swojej rodziny. Działki nad Jeziorem Głuszyńskim są popularne ze względu na duże zróżnicowanie. Bez problemu znajdziemy tu grunty położone blisko jeziora, ale także zlokalizowane w głębi terenu, dlatego też świetnie się nadają na budowę domu jednorodzinnego oraz letniskowego. Jeżeli planujemy wybudować dom do stałego zamieszkania, to najlepiej szukać działek uzbrojonych, czyli takich, które posiadają fizyczne podłączenie mediów. Na takiej działce wykonana jest instalacja energii elektrycznej, wody, gazu i kanalizacji miejskiej. Możemy także kupić działkę nieuzbrojoną, jednak chcąc na niej postawić budynek, trzeba się liczyć z koniecznością podłączenia mediów, a to jest spory wydatek.

W kwestii ceny działki, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, mających decydujące znaczenie. Na pewno liczy się powierzchnia i lokalizacja, a następnie w kolejności rodzaj działki. Najtańsze są rolne i leśne, natomiast najwięcej zapłacimy za budowlane.