Baseny ze szklanym dnem produkują Polacy

Może nie każdy o tym słyszał, ale niespełna dwa lata temu na Wyspach Brytyjskich otwarto pierwszy basen ze szklanym dnem zawieszony na wysokości kilkudziesięciu metrów. Basen oparty jest swoimi bokami na dachach dwóch wieżowców, a pływający w nim ludzie mogą podziwiać piękne widoki nurkując pod wodą. Ten basen wykonany został w Polsce, o czym na pewno nie wie nikt.

Takie baseny szklane to zupełna nowość

nowoczesne basen ze szklanym dnemKoncepcja basenów przeźroczystych od dołu to zupełna nowość. Pionierami takiego rozwiązania są właśnie Brytyjczycy, którzy zamówili taki basen w naszym kraju. Całość tej konstrukcji wygląda po prostu niesamowicie. Patrząc od dołu widać ludzi, którzy pływają w basenie zawieszonym na wysokości kilkudziesięciu metrów. W naszym kraju jeszcze nikt nie odważył się na zrobienie takiego basenu, ale z całą pewnością byłaby to niesamowita atrakcja turystyczna. Jak na razie nasze polskie nowoczesne basen ze szklanym dnem wysyłane są za granicę, gdzie najbogatsi inwestorzy chcą je mieć w budowanych przez siebie luksusowych hotelach. Plotki głoszą, że ta brytyjska inwestycja przyniosła polskiemu producentowi ogromny rozgłos i reklamę. Nie ma się czemu dziwić, bo jako jedyni na świecie wygraliśmy w konkursie na projekt i wykonawstwo tak oryginalnej koncepcji. Samo przewiezienie basenu do miejsca docelowego było niezwykłą operacją logistyczną, w której udział brało kilkadziesiąt osób. No ale taki basen robi niesamowite wrażenie.

Każdy, kto na własne oczy mógł zobaczyć gdzieś basen zawieszony w powietrzu i w całości wykonany ze szkła, może teraz dowiedzieć się, że to Polacy są twórcami i wykonawcami takiej koncepcji. Niewątpliwie jest to technologia, która zdecydowanie wyprzedza stosowane obecnie rozwiązania. A polskie firmy mają sporo zamówień na kolejne baseny wykonane w ten sposób.