Bezpieczne pojazdy dla dzieci

Każde dziecko ma w domu pluszowego misia, klocki, piłki i przeróżne układanki. Jednak niewiele z nich posiada zdalnie sterowane zabawki czy samochody na akumulator, które do najtańszych nie należą. Z takiego auta na pewno każde dziecko będzie zachwycone.

Jak wygląda pojazd dla dziecka na akumulator?

pojazdy dla dzieci na akumulatorJeżeli decydujemy się na zakup dla dziecka pojazdu elektrycznego, to mamy do wyboru kilka modeli. Przede wszystkim dostępne są nie tylko samochody, ale także motory na akumulator. Auta mogą być w wersji sedan lub terenowej. Wszystkie nie mają dachu, więc wchodzenie do nich jest bardzo proste, choć tylko terenowe mają otwierane drzwi z uwagi na wysokie zawieszenie. Pojazdy dla dzieci na akumulator w przeważającej części są przeznaczone dla dzieci w wieku od trzech lat, ale znajdziemy także modele dla dwulatków. Spora ich część ma na wyposażeniu pilot do zdalnego sterowania pojazdem, co jest bardzo przydatną funkcją na spacerze, kiedy znudzi się dziecku samodzielne kierowanie pojazdem. Samochody mają oddzielne fotele dla kierowcy i pasażera, jeżeli są dwuosobowe oraz pasy bezpieczeństwa, które utrzymują malucha we właściwym miejscu nawet w sytuacji nagłego zatrzymania. Kierowanie takim pojazdem nie jest trudne, gdyż wymaga jedynie opanowania kierownicy, pedału gazu i przycisku do zmiany kierunku jazdy. Dla bezpieczeństwa dzieci, pojazdy nie posiadają pedału hamulca, gdyż dzieci mogłyby sobie go pomylić z gazem. Hamulec włącza się automatycznie po zdjęciu stopy z pedału gazu.

Ceny takich pojazdów na akumulator są dość mocno zróżnicowane, gdyż kupimy je za dwieście, trzysta, a nawet tysiąc złotych. Wszystko zależy od producenta, wyposażenia i modelu. Z wyglądu przypominają one prawdziwe pojazdy, więc nic dziwnego, że są tak atrakcyjne dla dzieci.