Biżuteria dla mężczyzn

Biżuteria z reguły kojarzy nam się z kobiecymi dodatkami do stylizacji. Często zapominamy, że od wieków jest to bardzo cenny dodatek również dla mężczyzn. Można wykorzystać go jako nietypowy pomysł na prezent, choć warto wcześniej się upewnić, że wpisuje się on w upodobania danego mężczyzny. Do wyboru mamy kilka możliwości – najbardziej popularne naszyjniki z grubymi oczkami, męskie bransoletki, ale coraz bardziej na popularności zyskują pierścionki dla panów. 

Pierścionki dla mężczyzn 

pierścionki srebrnePierścionek na palcu mężczyzny nie musi być oznaką jego małżeństwa. Obecnie bardzo na topie jest ten rodzaj biżuterii, który ma pełnić funkcję czysto ozdobną. Większość popularnych sklepów jubilerskich zawiera w swojej ofercie różne rodzaje męskiej biżuterii. Istnieją klasyczne pierścionki srebrne, które oczywiście nie są tak delikatne w budowie jak te dla kobiet. Z reguły są one grubszej budowy, wyglądają ciężej i po prostu bardziej męsko. Są też ich złote odpowiedniki, choć te z reguły są tworzone jako obrączki ślubne. Warto jednak pamiętać, że na srebrze i złocie biżuteria się nie kończy i jubilerzy proponują mężczyznom kilka innych materiałów. Duże sygnety bardzo często są stalowe – gładkie bądź ozdobione grawerem. Pierścionki z tytanu mają charakterystyczną matową strukturę i wyglądają dość oryginalnie, zwłaszcza połączone z dodatkami innego surowca, na przykład srebra. Natomiast czarne modele pierścionków i sygnetów są z zasady wykonane z wolframu, a więc bardzo trwałego materiału, który równie dobrze wygląda połączony z wyrazistym kolorem, takim jak niebieski lub zielony. 

Biżuteria może być uzupełnieniem stylizacji zarówno damskiej, jak i męskiej. Warto zapoznać się z ofertą i sprawdzić, czy konkretny dodatek wpasuje się w stylizację mężczyzny i wówczas można sprawić za jego pomocą niebanalny prezent.