naprawa komputerów

Budowa komputera i jego naprawa

Postaram się wam przybliżyć pokrótce jak wygląda budowa waszego komputera, być może przyda się wam ona, gdy coś się popsuje. Serwis komputerów, czy naprawa komputerów jest bardzo droga, jeżeli oddamy nasz sprzęt do fachowców, przeważnie wymieniają mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, twierdząc, że było to potrzebne i zostawiamy u nich tyle pieniędzy, ile wart jest ich komputer.

Naprawa komputerów czasem jest bardzo droga

 naprawa komputerówPrzede wszystkim w komputerze znajduje się płyta główna, tak zwane serce komputera, to dzięki niemu to wszystko, co jest podłączone do komputera żyje. Kolejnym ważnym elementem naszego komputera jest procesor, jest to mózg naszego sprzętu, to tutaj odbywają się wszystkie skomplikowane operacje jakie wykonuje komputer, aktualnie jest dwóch czołowych producentów procesorów. Następną ważną częścią jest pamięć, a dokładniej rzecz biorąc pamięć RAM, to dzięki niej nasz komputer również dokonuje operacji mniej lub bardziej złożonych. Nazywane jest to nie bez powodu pamięcią operacyjną. Kolejnym ważnym elementem jest karta graficzna, może być ona dedykowana, czyli osobna, albo wbudowana w płytę główną, tak zwana zintegrowana. Mamy jeszcze inny rodzaj pamięci, jakim jest dysk twardy naszego komputera, to tutaj umieszczony jest system operacyjny, wszelkiego rodzaju pliki czy dokumenty. Dyski dzielimy na talerzowe czyli HDD i SSD, lepsze są oczywiście dyski SSD ze względu na większa wytrzymałość i szybkość odczytu i zapisu danych.

W przypadku dysków HDD należy uważać szczególnie w laptopach, aby ich nie uszkodzić, bo wtedy dane mogą już zniknąć bezpowrotnie. Myślę, że jako informatyk z Krakowa przybliżyłem wam chociaż trochę budowę waszych komputerów.

Więcej można znaleźć na: www.dapanet.pl