Buty robocze do noszenia w zimowe dni

Praca na zewnątrz w zimie wymaga odpowiedniego obuwia roboczego. Mimo dobrego obszycia, buty letnie nie do końca się sprawdzą ze względu na wzmacniane blachą noski. Blacha bardzo szybko obniży swoją temperaturę, przez co będzie nam zimno w stopy. Trzeba skorzystać z obuwia dostosowanego do niskich temperatur, z dodatkowo ogumowaną podeszwą zabezpieczającą przed poślizgiem na lodzie.

Buty robocze ubierane w zimie

buty robocze zimoweKonstrukcja buta wygląda tak samo, dlatego jeśli zdecydujemy się na taki sam model tylko inną wersję wytrzymałości na temperatury, nie zauważymy żadnej różnicy. Jak zwykle – sęk tkwi w szczegółach. Buty robocze zimowe mają puchowe wypełnienie w środku. Ma to odbijać ciepło ludzkiego ciepła, działając niczym ekran termiczny. Poza tym stopa ma być bardziej dopasowana do buta, dlatego nie dostanie się do niego zimne powietrze od góry. W butach z metalowymi noskami trzeba dodać otulinę na metal, która będzie go izolować termicznie. W ten sposób nie zrobi się zimny, co ochroni palce przed odmrożeniami. Kolejnym szczegółem jest podeszwa, która ma zwiększoną przyczepność. Osiągnięto to dzięki kolejnej warstwie gumy, która ma niewielkie kolce, które wbijają się w lód. Taki kształt podeszwy sprawia, że na lodzie mamy całkowitą przyczepność i zmniejsza to szansę na poślizgnięcie się na ruchomych kawałku lodu. Poza tym takie obuwie zapewnia pełen komfort pracy w zimie.

W zimowe dni stopa musi być szczególnie chroniona przed niskim temperaturami z wielu powodów. Jednym z nich jest to, że palce u stopy są najbardziej podatne na odmrożenia. Drugą kwestią jest to, że stopa ma kontakt z podłożem, które jest nieraz zmrożone. Praca z przemokniętym obuwiem i zimnymi stopami jest niekomfortowa, co może przełożyć się na problemy ze skupieniem się na pracy.