kancelaria adwokacka kraków

Czy dotacje z unii europejskiej są przydatne?

Większość dofinansowań i dotacji z unii europejskiej opiewa na naprawdę pokaźne kwoty. Z reguły jest to bowiem kilkadziesiąt tysięcy złotych, które mogą być wydane na przeróżne cele. Oczywiście reguluje się na co dokładnie można przeznaczyć taki grant, jednak i tak jest to bardzo szerokie spektrum przedmiotów i usług.

Dotacje z Unii Europejskiej, co warto wiedzieć?

dotacje z unii europejskiejTaka suma pieniędzy jest więc niezwykle łakomym kąskiem dla każdego, kto tylko ma szanse je dostać. Dofinansowania z unii europejskiej w dzisiejszych czasach można otrzymać praktycznie na wszystko. Od założenia własnej działalności gospodarczej, jej rozwijania, po organizacje szkolenia dla dzieci ze szkół podstawowych. Najważniejsze dla komisji nadzorującej dotacje z unii europejskiej jest to, żeby przedstawiony przez interesanta projekt był ciekawy i wpływał w jakiś sposób na społeczeństwo. Nie ważne więc więc czy ma to być budowa nowej drogi, czy koncert dla starych ludzi, wszystko może przejść. Pozyskiwanie dotacji unijnych nie jest również zbyt skomplikowanym procesem. Każdy kto zna się trochę na biurokracji i umie napisać odpowiedni biznesplan i wniosek, jest w stanie otrzymać grant. Jedynie czas oczekiwania na decyzje komisji jest dosyć długi. Może to bowiem trwać nawet kilka miesięcy, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Wnioski jednak bardzo często składają ludzi, którzy wiedzą, że ich projektu wcale nie da się zrealizować w takim stopniu.

Chcą oni po prostu dostać duże pieniądze, które mogą wykorzystać na swój sposób. Oczywiście są też przedsiębiorcy, czy instytucje, które dzięki dotacją zrobiły wiele dobrego. Ciężko jest więc powiedzieć, czy ten system jest dobry dla naszego społeczeństwa czy też nie.