Czy są zegary w kształcie płyt winylowych?

Każdy z nas zapewne miał w życiu problem, by kupić komuś prezent. Nieraz wiemy dokładnie, co chciałaby otrzymać osoba obdarowana lub przynajmniej podejrzewamy, że nasz pomysł będzie trafiony, ale zdarzają się sytuacje, kiedy zupełnie nie wiemy, co dać drugiej osobie. Na szczęście istnienie lista prezentów „bezpiecznych”.

Winylowe zegary ścienne są gratką dla kolekcjonerów

zegar ścienny płyta winylowaNa niej znajdują się przedmioty, które możemy wręczyć bez względu na wiek, płeć czy stopień zażyłości. Takim prezentem może być zegar ścienny. Oczywiście, nie zwykły, bo zwykły może kupić sobie każdy sam. Musi to być oryginalny zegar, najlepiej taki, którego wcale nie znajdziemy w każdym sklepie. Przykładem będzie ten w kształcie płyty winylowej. Idealny dla ludzi, którzy wychowali się w latach sześćdziesiątych lub siedemdziesiątych, ale wcale niekoniecznie. I późniejsze pokolenia znają „winyle” z klubów, bo to na nich „zapodają” muzykę DJ’e. Również i wcześniejsze pokolenia będą wiedziały, czym jest płyta gramofonowa, ponieważ czarne płyty były odtwarzane na gramofonach już pod koniec dziewiętnastego wieku. Taki zegar ścienny płyta winylowa jest prawie pewnym udanym prezentem dla każdego. Czemu prawie? Bo nigdy nie mamy pewności, że obdarowana osoba już takiego nie ma. Jak z każdym prezentem tak i z tym może się to wydarzyć. Zegar jest „bezpieczny”, ponieważ na pewno nie urazi niczyich uczuć, praktyczny, bo możemy z niego odczytać godzinę, miły i estetyczny. Prezent idealny.

Może nie nadawać się dla dzisiejszej młodzieży. Ci najmłodsi mogą nie wiedzieć, czym jest gramofon i płyta winylowa, choć nic pewnego. Jeśli dziecko ma rodzica melomana, audiofila lub kolekcjonera prawdopodobnie również byłoby zadowolone z prezentu. Każdy z nas raczej wie, kogo chce obdarować i tym się powinien sugerować.