Czy Selva jest smaczna?

 

W Polsce mamy dostępne wiele odmian truskawek. Jednak nie wszystkie dają tak smaczny, aromatyczny i jędrny plon, jak Selva. To odmiana uznaną za najlepszą wśród wszystkich powtarzających. Zapewne również z tego powodu jest najczęściej uprawianą truskawką w Polsce, ale i w całej Europie. 

Truskawki z odmiany Selva

truskawka selvaNiektórzy hodowcy twierdzą, że są w stanie z hektara zebrać nawet trzydzieści ton truskawek. Dlatego też warto bliżej zapoznać się z ich kalifornijską odmianą, nazwaną Selva. Ta odmiana jest bardzo wrażliwa na mróz, rośnie rozłożyście i w miarę luźno, ale raczej mocno. Najważniejsze jest jednak to, że owoce wydaje na rozłogach, dzięki czemu są lepiej rozwinięte i łatwiejsze w zebraniu. Atrakcyjność Selvy, w dużej mierze, polega na wyglądzie jej owoców. W tym przypadku są one duże i mają różnorodny kształt – od kulistych po stożkowe. Ich miąższ jest mocno zbity, przez co twardy i esencjonalny. Jeśli chodzi o aromat, jest intensywny, ale znajdziemy odmiany, które zapach wydają znacznie mocniej. Truskawka Selva często występuje w reklamach i produkcjach filmowych, ponieważ zawsze jest błyszcząca i odporna na otarcia. To właśnie dzięki zwartej budowie owocu i nieco grubszej skórce. Selva doskonale nadaje się zarówno do upraw komercyjnych, jak i do małych ogródków. Nie potrzebuje szczególnych warunków i poradzi sobie z nią nawet średnio doświadczony ogrodnik. Sadzonki Selvy bez trudu zakupimy w internecie, najlepiej w jednym ze sklepów, które specjalizują się w handlu tą odmianą.

Prawie każdy kupuje truskawki, ale niewielu z nas kupuje świadomie, ponieważ wiedza o odmianach truskawek, nie jest wiedzą powszechną. A warto wiedzieć o istnieniu Selvy, ponieważ jest jedną z najsmaczniejszych i najbardziej popularnych odmian w Polsce.