Czy telefonia voip się opłaca?

 

Telefonia voip to coraz popularniejsza usługa. Rozmawianiem przez internet interesuje się coraz więcej osób, a w sieci możemy znaleźć mnóstwo operatorów. Jedni oferują usługi voip darmowo, inni pobierają miesięczny abonament, lub rozliczają się na podstawie zużycia.

Zalety i wady telefonii internetowej

voip Połączenia voip są bardzo podobne do zwyczajnych połączeń telefonicznych, jednak dzieli je kilka różnić. Przede wszystkim voip to protokół internetowy, a nie radiowy jak w przypadku telefonii komórkowej. Zapewnia on większe bezpieczeństwo, stabilność połączenia i jakość rozmów. Telefonia internetowa to obecnie ciekawa alternatywa względem comiesięcznego abonamentu u operatora komórkowego. Jeśli nie dzwonimy dużo, za połączenia voip nie zapłacimy wcale. W zależności od wykorzystanych minut będziemy przystępować do innego planu taryfowego. Wielu operatorów oferuje darmowe połączenia w zamian za oglądanie reklam, a z pewnością spora część internautów jest gotowa obejrzeć krótki spot aby po chwili cieszyć się całkowicie bezpłatnym połączeniem. Voip to również świetna możliwość obniżenia kosztów dla firm – zarówno małych, jak i większych. Prowadzący firmę z pewnością wiedzą ile czasu potrafią zająć rozmowy telefoniczne z klientami czy kontrahentami. Im dłuższy czas rozmów – tym większe opłaty, które telefonia voip potrafi znacznie zmniejszyć.

Szerokie zastosowanie telefonii voip wynika z jej przydatności – może zostać użyta zarówno przez osoby prywatne jak i firmy. Małe i duże przedsiębiorstwa korzystające z połączeń voip mogą zauważyć bezpośrednią zależność pomiędzy użytkiem telefonii internetowej a comiesięcznymi oszczędnościami. Każdy z nas może zaoszczędzić na połączeniach jeśli tylko zainteresuje się telefonią voip, niezależnie od intensywności korzystania z telefonu.