Czy warto kupować obornik w granulacie?

Każdy ogródek odpowiednio pielęgnowany jest nie tylko żyźniejszy, ale również zawiera więcej możliwości rozrodczych w plony i porost roślin. Tylko wówczas można mieć pewność, że rośliny uprawiane w takiej glebie, są zdrowe i mają świetne plony. Należy jednak dobierać odpowiedni nawóz lub obornik, który nadaje się pod konkretną uprawę roślin.

Jak używać obornika w granulacie?

granulowany obornikKażdy obornik musi być nakładany w sposób przemyślany i odpowiedzialny w stosunku do zapotrzebowań gleby. Dlatego warto, jest upewnić się, że obornik, którego się używa do gleby, ma odpowiednie i pożądane składniki odżywcze, jakie powinny znaleźć się w glebie przed jej wykorzystaniem. Dużo łatwiej jest to kontrolować, gdy zaopatruje się w oborniki granulowane. Tylko wówczas można być spokojnym, że zawiera on wszystkie wymagane składniki, które są opisane na zewnątrz opakowania. Zupełnie co innego jest stosowane bowiem do gleby, która jest wykorzystywana pod inne uprawy. Każdy granulowany obornik można rozsypywać zarówno maszynowo, jak i ręcznie w przypadku małych działek. Jest on wygodną alternatywą nawozów stosowanych przy większych uprawach, pochodzących prosto od zwierząt. Jest również dużo łatwiejszy w magazynowaniu. Jako skompensowana wersja zwykłego obornika, można składować go w opakowaniach w pomieszczeniu gospodarczym. Dużą zaletą jest również brak tak intensywnego zapachu, jak w przypadku obornika pochodzącego prosto od zwierząt.

Obornik w postaci granulatu to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie dla każdego rolnika, ale i posiadacza małych ogródków, którzy cenią wygodę tego rozwiązania i są zwolennikami nawozów naturalnego pochodzenia. Dzięki nim można uzyskać zdrowe i pełne plony, korzystając tylko z zasobów naturalnych pochodzenia zwierzęcego.