Czy warto stosować fugi epoksydowe?

Choć fuga epoksydowa jest znacznie droższa od cementowych odpowiedników, to wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem, również wśród prywatnych inwestorów. Również pracownicy firm remontowych polecają ten rodzaj fugi, w szczególności do łazienek i kuchni. Materiał epoksydowy wyróżnia się bowiem odpornością na wilgoć oraz różnorodne zabrudzenia. Co jeszcze warto wiedzieć na temat zastosowań i cech fug epoksydowych?

Korzyści ze stosowania dobrych fug epoksydowych

dobre fugi epoksydowe mapeiAby zrozumieć, dlaczego fugi epoksydowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem, warto przybliżyć właściwości samej żywicy epoksydowej. Jest to syntetyczny produkt polimerowy, który odznacza się wyjątkowym poziomem trwałości oraz wodoszczelności. Żywica epoksydowa wyróżnia się także doskonałą przyczepnością do podłoży. W skład figi epoksydowej wchodzą dwa składniki, w tym pasta epoksydowa oraz utwardzacz. Oba składniki w odpowiednich proporcjach miesza się ze sobą dokładnie przed użyciem. Warto stosować w domach dobre fugi epoksydowe mapei. Od lat żywica epoksydowa jest stosowana do tworzenia posadzek żywicznych, lakierów, farb czy klejów. Doskonałe parametry są również przydatne podczas wykańczania wnętrz mieszkalnych. Fugi epoksydowe wyróżniają się bowiem wysokim poziomem trwałości, w tym nie ścierają się i nie kruszą. Oprócz tego są wodoszczelne, pozostają obojętne na wilgoć i parę wodną.

Dodatkowo fugi epoksydowe są znacznie bardziej odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, na przykład ze smarów, z tłuszczu czy osadu z kamienia. W przypadku tradycyjnych fug mogą one wnikać w strukturę, natomiast fugi epoksydowe nie umożliwiają tego, dzięki czemu wszelkie zabrudzenia można szybko usunąć przy pomocy wilgotnej szmatki. Dużym atutem jest również wytrzymałość, bez względu na temperaturę czy środki żrące.