Czym jest kolagen morski?

Jednym ze składników, który jest nam niezbędny do prawidłowego funkcjonowania jest kolagen. Znajduje się on w różnych częściach naszego ciała i jego niedobór może źle wpływać na takie części naszego ciała, jak dziąsła, kości czy naczynia krwionośne. Na szczęście kolagen możemy dostarczać do organizmu biorąc tabletki czy kapsułki, zazwyczaj w aptekach sprzedaje się kolagen morski, gdyż jest on bardzo dobrze przez nas organizm przyswajany.

Kilka słów o kolagenie morskim

marine collagen kolagen morskiJak wszyscy wiemy kolagen to składnik, który znajdziemy w naszym organizmie, i który jest bardzo ważny do jego funkcjonowania. Niestety czasami może tego składniku w naszym ciele nie być zbyt dużo, dlatego też dobrze jest czasem przyjmować doustnie środki, które będą wspomagać produkcję kolagenu w naszym organizmie. To bardzo ważne, by kolagenu mieć dość dużo, gdyż wpływa on na wiele organów w naszym ciele. Jednymi z nich są już wspomniane dziąsła, naczynia krwionośne i zęby. Jednak to nie wszystko. Oprócz tych części naszego ciała, kolagen odpowiada również za prawidłowe funkcjonowanie wszelkiego rodzaju chrząstek i oczywiście skóry. Zapewne każdy z nas wie, że niedobór kolagenu, którego z wiekiem  mamy niestety coraz mniej, źle wpływa na stan naszej skóry, a mówiąc prościej, wpływa na jej szybsze starzenie się. Na szczęście jest kolagen morski. Jeśli słyszeliśmy kiedyś nazwę marine collagen kolagen morski to oczywiście to samo.

Jak widzimy, istnieje naprawdę wiele powodów, by dbać o właściwy poziom kolagenu w naszym organizmie. Szczególnie ważne jest to w przypadku osób starszych, u których następuje znaczny spadek kolagenu wraz z wiekiem. Na szczęście mamy suplementy, takie jak kolagen morski, który regularnie przyjmowany może uzupełnić nasze niedobory.