Czym jest MTG?

Nasz świat przepełniony jest rozmaitymi skrótami, których popularność wynika głównie z pośpiechu cechującego dzisiejszych ludzi. Często stykamy się z jakimś skrótem, względem którego nie mamy nawet pomysłu, gdzie powinniśmy przypisać. Ja miałam tak ze skrótem MTG, ale dość szybko okazało się, że jest to skrót z dziedziny, którą nawet nieźle znam.

MTG – gra karciana

karty MTG - sklepRozwinięciem skrótu MTG jest Magic: The Gathering, która jest kolekcjonerską grą karcianą, w której każdy gracz musi posiadać własną talię, jeśli chce brać udział w grze. Generalną zasadą jest, że każdy gracz wciela się w rolę czarodzieja, który korzystając ze swoich kart zagrań, kart stworzeń i kart przedmiotów stara się przy ich pomocy pokonać przeciwnika. Jeśli chodzi o posiadanie karty MTG – sklep z grami planszowymi i karcianymi powinien nam w tym pomóc, jeśli zaś nasz ulubiony sklep stacjonarny nie będzie w chwili obecnej posiadał tego typu kart, które pozwolą nam złożyć naszą pierwszą talię, warto rozejrzeć się za kartami MTG w internecie. Osoba początkująca powinna zacząć od zestawu startowego, a następnie modyfikować go kartami pochodzącymi z boosterów. Generalnie talia musi mieć minimum 60 kart, a gracze nie mogą posiadać więcej niż czterech kopii danej karty, chyba że jest ona, tzw. lądem podstawowym. Czasami jednak, w zależności od formatu gry, używanie niektórych kart jest mocno ograniczone, a innych wręcz całkowicie i absolutnie zakazane.

O MTG w internecie można znaleźć całkiem sporo informacji, do czego Was gorąco zachęcam. Mnie ta gra bardzo zainteresowała i chyba poszukam wśród moich znajomych osób, które w nią grają, by przekonać się, jak rozgrywka wygląda w praktyce, na żywo. Ten przykład dość dobrze pokazuje, że warto sprawdzać skróty, których nie znamy.