Czym różnią się kurtki jeździeckie od standardowych?

Kurtka jeździecka jest elementem odzieży przeznaczonym dla osób, które poruszają się konno w nieco chłodniejsze dni. Zazwyczaj jej popularność wzrasta jesienią oraz zimą. Z tego typu odzieży korzystają zarówno osoby jeżdżące w celach rekreacyjnych, jak i jeźdźcy, którzy startują w zawodach bądź odbywają treningi. Dlaczego wybiera się tego typu odzież zamiast standardowej?

Kurtki zimowe do jazdy konnej

zimowa kurtka jeździecka męskaSzukając odpowiedniego asortymentu do jazdy konnej w okresie jesienno-zimowym można natknąć się na kurtki jeździeckie. Osoby, które nie zapoznają się z charakterystyką produktu, mogą uznać, że jest to klasyczna kurtka zimowa. Nic bardziej mylnego. Odzież tego typu tworzona jest z myślą o jeźdźcach, dlatego wybiera się materiały, które będą zapewniały odpowiedni komfort termiczny, a przy tym nie będą zbyt grube i ciężkie. W kurtkach jeździeckich zazwyczaj są dosyć długie kołnierze – mają one na celu uchronić jeźdźca przed wiatrem bądź deszczem, a tym samym zmniejszyć ryzyko zachorowania. Dzięki odpowiednim materiałom i niewielkiej grubości kurtka nie ogranicza swobody ruchów jeźdźca, tak jak by to miało miejsce w przypadku standardowych, zimowych kurtek. Odzież gwarantuje odpowiednią recyrkulacje powietrza, cały czas zachowując przy tym maksymalny komfort termiczny. Zimowa kurtka jeździecka męska i damska nie tylko jest funkcjonalna, ale również elegancko się prezentuje.

Wbrew pozorom, kurtki jeździeckie nie kosztują więcej niż klasyczne, zimowe ubiory. Możną ją dostać w sklepach nawet za około 200-300 złotych. Warto zdecydować się na ten odpowiednio dopasowany produkt, aby czerpać maksimum satysfakcji z obcowaniem ze zwierzęciem. Dzięki właściwemu, zimowemu wyposażeniu osiągi podczas jazdy nie ulegną pogorszeniu, a jeździec nie straci chęci do treningów.