Dla klientów i ekspertów – gabiony

W dzisiejszych czasach, jednym z ważniejszych elementów w budownictwie, tworzeniu architektury krajobrazu, naszego otoczenia, wielkich inwestycjach, jest kwestia ekonomiczności. Zarówno w procesie samego tworzenia, kreowania projektu, ale i na późniejszym etapie.

Gabiony – jak powstają?

gabionyLudzie, architekci, inwestorzy, chcą tworzyć coraz to tańsze rozwiązania. Nic w tym dziwnego, nie ma co się dziwić. Na szczęście mają ku temu możliwości. Zarówno sami projektanci krajobrazu jak i ich klienci. Postaramy się to udowodnić, na przykładzie najnowszego typu ogrodzeń, warto wspomnieć, że jest to typ naturalny, a co ważniejsze, zdecydowanie bardzo tani. Przejdźmy zatem do konkretów. Mamy na myśli ogrodzenia gabionowe. Ich inna, druga nazwa skrótowa to gabiony. Jest to projekt ogrodzeń, które nie wymagają fundamentów, kopania podłoża, wylewania na przykład betonu, nie jest potrzebna podmurówka betonowa. Łatwość wytworzenia takiego typu, jest na tyle prosta, a zarazem funkcjonalna, że mogą go tworzyć zarówno sami laicy jak i specjaliści w dziedzinie budownictwa. Należy dodać, że każdy z nich będzie zadowolony z wytworzonego efektu. Na czym opiera się budowa? Jak wygląda schemat działania? Jest banalny. Całość ogrodzenia opiera się na siatce, niekiedy jest to inny sposób. Środek gabionu, wypełniany jest produktem naturalnym.

Przykładowo, może to być piasek, żwir, gruz, kamienie, głazy lub surowiec innego typu. Można przyrównać to, do „kostek”. Jakie są zalety? Dobra cena, łatwa dostępność produktów, wytrzymałość. To jedne z licznych zalet.