Dlaczego warto stosować stymulatory wzrostu?

Całe swoje życie pracuję na gospodarstwie, które od kilku lat prowadzę samodzielnie. Zauważyłem, że stosowanie środków stymulujących wzrost roślin jest bardzo opłacalne, gdyż wyższa jakość zboża po zbiorach jest równoznaczna z lepszą ceną mojego kontrahenta. I choć początkowo obawiałem się tego typu preparatów, dziś nie wyobrażam sobie uprawy bez ich stosowania.

Na czym polega stymulowanie wzrostu roślin?

stymulator wzrostu roślinMoi sąsiedzi bardzo często pytają, jakich środków nawozowych używam, że moje plony są zawsze dobrej jakości nawet jeśli warunki pogodowe nie są łaskawe dla rolników. Muszę przyznać, że sam jestem zaskoczony pozytywnymi wynikami, jakie są związane z używaniem odpowiednich preparatów. Pamiętam, że odkąd wprowadziłem stymulator wzrostu roślin do swojego gospodarstwa, ziarna są lepszej jakości i – przede wszystkim – jest ich znacznie więcej niż dotychczas. Czytałem, że jest to wynik wysokiej zawartości substancji regulujących, które sprawiają, że rośliny lepiej wchłaniają składniki pokarmowe co przyczynia się również do zwiększenia ich odporności na choroby i pasożyty. Ponadto, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik stałem się producentem zbóż przeznaczonych do konsumpcji przez ludzi (wcześniej produkowałem zboże paszowe), co również mocno przekłada się na cenę sprzedaży. Każdemu rolnikowi, z którym rozmawiam, zawsze polecam używanie nowoczesnych preparatów stymulujących, ponieważ ze swojego doświadczenia wiem, że przynosi to niezwykłe efekty, którymi poszczycić się mogą tyko nieliczni. 

I chociaż mam tylko pięćdziesiąt hektarów pola, uważam, że odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne są niezwykle ważne i każdy rolnik, zarówno ten duży, średni jak i mały, powinien być na bieżąco z nowinkami z sektora rolniczego, gdyż dzięki rozwojowi laboratoriów oraz techniki, stajemy się coraz ważniejszymi producentami żywności w Europie.