Do podstawowego wyposażenia należy kask

Straż jest instytucją publiczną, która niezbędne środki do funkcjonowania czerpie z budżetu miasta, na terenie którego się znajduje. Słuszne zatem jest stwierdzenie, że grupa ta utrzymywana jest z podatków płaconych przez obywateli.

Hełm chroni to co najważniejsze, czyli głowę

ochronny hełm strażackiWielu z nas, straż kojarzy się z zagrożeniem, niebezpieczeństwem i wysoką odpowiedzialnością. Nie powinno to nikogo dziwić, biorąc pod uwagę konteksty sytuacyjne, w których przeciętny Polak ma okazję do interakcji ze strażakiem. Z reguły jest to pożar, ewentualnie zabezpieczenie wycieku niebezpiecznej substancji chemicznej lub śmiertelny wypadek samochody. Strażacy wykonują swój zawód w ekstremalnych warunkach, często narażając swoje życie by pomóc innym. Stąd chcąc nieco zwiększyć poziom ich poczucia bezpieczeństwa, tysiące naukowców na całym świecie stara się opracować nowoczesne środki zabezpieczenia. Jednym z nich jest ochronny hełm strażacki, wykonany z najtwardszego, otrzymanego w warunkach laboratoryjnych materiału. Przeprowadzone został niezliczone serie eksperymentów, których nadrzędną wartością było ustalenie możliwości oferowanych przez ten kask. Okazało się, że jest w stanie wyjść bez żadnego uszkodzenia ze starcia z kamieniem, którego waga sięga nawet do jednej tony! Dodatkowo udało się ustalić, że produkt ten jest odporny na działanie skrajnie wysokich temperatur – co chyba każdy z nas uznaje za podstawową i niezbędną cechę ze względu na specyfikę pracy tych ludzi. Sam hełm nie ulega również zabrudzeniom, a to wszystko za sprawą nałożonych na niego powłok.

Niewątpliwie życie i zdrowie każdej osoby niosącej pomoc innym, jest najcenniejsze. Dlatego też przed przystąpieniem do działań, często w sytuacjach nie do przewidzenia – osoby te zostają odpowiednio wyposażone w środki mające ochronić przed urazami i zwiększyć szansę na przeżycie, w razie sytuacji kryzysowej.