Domowe trampoliny dla dzieci

Wraz ze wzrostem temperatury na polu, rośnie ilość dostępnych zabaw dla dzieci. Już nie tylko w domu, ale także na podwórku, czy w ogrodzie mogą się bawić. Jedną z najlepszych atrakcji na świeży powietrzu jest skakanie na trampolinie. 

Gdzie postawić trampolinę dla dziecka? 

trampolina domowa dla dzieciJeżeli mamy nieco wolnego miejsca w ogrodzie koło domu, to na pewno warto rozważyć możliwość postawienia w nim trampoliny. Mogą z niej korzystać dzieci oraz dorośli gdyż jest ona bezpieczna i dostarcza wielu wrażeń. Maluchy najczęściej na niej skaczą ćwicząc różne pozy w powietrzu, natomiast dorośli mogą na niej budować swoją kondycję i tracić zbędne kilogramy. Trampolina domowa dla dzieci dostępna jest w dobrych sklepach sportowych, lub w dobrze zaopatrzonych sklepach z zabawkami. Może ona mieć kształt koła, lub ośmiokąta z zabezpieczającą siatką, lub bez niej. Jeżeli będą z niej korzystać małe dzieci, to lepiej żeby miała siatkę, ponieważ to ochroni maluchy przed upadkiem w trakcie skakania. W tańszych modelach siatka ma wysokość stu sześćdziesięciu metrów, natomiast dopłacając kilkadziesiąt złotych otrzymamy lepszy jakościowo produkt z siatką sięgającą do stu osiemdziesięciu centymetrów. Aby dzieci mogły na trampolinę wchodzić, dołączona jest do niej drabinka, ponieważ jej podstawa znajduje się na wysokości kilkudziesięciu centymetrów nad ziemią. Jeżeli zamierzamy kupić dla dziecka trampolinę, to przed zakupem warto sprawdzić jej jakość wykonania i czy posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. 

Trampolinę można postawić w dowolnym miejscu, gdzie jest równa powierzchnia, ponieważ nogi trampoliny muszą stać pod kątem prostym. Jest to konieczne, aby się nie wywróciła w trakcie użytkowania, ponieważ podlega ona sporym naciskom w momencie skakania.