Dostępne pojemności magazynów energii

 

Opracowanie nowoczesnych akumulatorów litowych sprawiło, że magazynowanie energii elektrycznej, które jakiś czas temu było największym problemem instalacji fotowoltaicznych, stało się zdecydowanie łatwiejsze, a my możemy teraz zainwestować w prywatny magazyn energii, który będzie przechowywał dla nas wyprodukowaną nadwyżkę mocy.

Jaką pojemność mogą mieć magazyny energii?

magazyn energii 10kwhWspomniany magazyn energii, który podpięty jest do naszej fotowoltaiki, musi znajdować się w odpowiednich warunkach. Przede wszystkim w pomieszczeniu musi być sucho, gdyż instalacje elektryczne nie lubią wody. Poza tym trzeba dbać o to, aby była tam odpowiednia temperatura. Wahania rzędu kilku stopni nie wypłyną wyraźnie na pracę urządzenia, jednak skrajne temperatury, jak na przykład zero stopni albo czterdzieści, są w stanie znacznie skrócić czas żywotności baterii, gdyż będą miały wpływ na warunki, w jakich zachodzą reakcje chemiczne, które mają miejsce w akumulatorze. W przeciwnym razie może okazać się, że będziemy zmuszeni do wymiany naszej baterii. Warto posiadać magazyn energii 10KWh w naszym domu. Zapewni on nam odpowiedni zapas energii elektrycznej w nocy oraz w dni bardziej pochmurne, a także sprawi, że będziemy zużywali mniej energii z sieci, a więcej z posiadanej przez nas fotowoltaiki, która pracować będzie niezależnie od naszego udziału w całym tym procesie.

Zarówno w prywatnych domach jak i przedsiębiorstwach, a także różnych instytucjach, często stosuje się fotowoltaikę, aby zredukować koszty utrzymania budynku. Nadmiar mocy powinien być jednak odpowiednio zmagazynowany, aby wykorzystać go wtedy, gdy będzie nam najbardziej potrzebny. Możemy dzięki temu zabezpieczyć się przed utratą danych w razie awarii sieci energetycznej w naszym kraju, która może nastąpić.