rowerki dla dzieci

Na dwóch kółkach czyli rowerki dla dzieci

Mój maluch ma już cztery latka i jeździ na rowerku dwukołowym. Bez problemu się tego nauczył. Jestem z niego bardzo dumna i jednocześnie zadowolona sama z siebie, bo dziecko nawet najzdolniejsze nie nauczy się niczego, jeżeli nie będzie miało stworzonych odpowiednich warunków.

Rowerki dla dzieci w sklepie internetowym

rowerki dla dzieciOdkąd moje dziecko zaczęło się poruszać, zaczęłam szukać zabawek, które rozwijałyby u niego tę umiejętność, dostarczały radości i uczyły aktywnej zabawy. Na początku kupiłam pchacz marki Skip Hop, żeby zachęcić malucha do chodzenia. Zabawka spełniła swoją rolę, Antoś chodził z nią po całym domu i bardzo się cieszył. Później zainwestowałam w jeździk, by mały ćwiczył nogi i koordynację ruchową. To była świetna zabawka, z której na prawdę długo korzystał, zresztą wszystkie dzieci, które nas odwiedzały bardzo lubiły na nimi jeździć. Kiedy Antoś podrósł kupiłam rowerek biegowy. Obawiałam się, czy trudna nauka utrzymania równowagi, nie zniechęci małego zbyt szybko do rowerku, jednak moje obawy były bezpodstawne. Antoś szybko załapał o co chodzi i od tej pory jeździł na rowerku na wszystkie spacery od wiosny do późnej jesieni. Idąc za ciosem, zimą zaczęłam oglądać rowerki dla dzieci w sklepach internetowych. Naczytałam się jaki powinien być idealny rower i upatrzyłam sobie taki według mnie najlepszy. Jenak, żeby sprawdzić zainteresowanie mojego dziecka, pożyczyłam stary rowerek po jego kuzynie. Jak się okazało, mały w ciągu tygodnia zaczął na nim jeździć! Od razu bez bocznych kółek! Nie muszę chyba mówić jaka byłam dumna i szczęśliwa.

Dzieci są bardzo mądre, jeśli tylko mają możliwość czegoś się nauczyć, to się nauczą. Ja dawałam mojemu Antosiowi narzędzia więc z nich korzystał i stopniowo się uczył. Efektem jest to, że bez problemu zaczął jazdę na dwóch kółkach.

Więcej na stronie twoja-przygoda