Elektryk i jego narzędzia

W dzisiejszych czasach niektóre zawody przechodzą powoli do lamusa. I chyba właśnie elektryk jest takim właśnie zawodem. Całkiem możliwe, że to właśnie przez to , że ciągle są wprowadzane nowe zmiany w systemie nauczania. Dział edukacji jest chyba najbardziej zmieniających się w Polsce.

Elektryk – jaką szkołę musi skończyć?

elektrykCo nowa opcja polityczna to nowe postanowienia wynikające z nowych to reform edukacji. Wszyscy już mamy tego dość. Jednego roku sześciolatki idą do szkół, drugiego roku zostają w przedszkolach. Przez to również dzieci trzyletnie mają ogromny problem by dostać się do przedszkoli, bo przecież sześciolatki zostają. No cóż chyba trzeba będzie się przyzwyczajać, że nie ma nic pewnego. Tak samo ze szkołami zawodowymi. Kiedyś takich szkól było przecież bardzo dużo. Uczyły konkretnego fachu w zawodach takich jak: mechanik samochodowy, elektryk, fryzjer, tokarz itp. Dziś można by ze świecą szukać szkoły zawodowej. Także prawdziwy elektryk, który wie co to rozdzielnica budowlana, czyli zasilnie urządzeń i narzędzi. A taki ogranicznik przepięć ma w małym palcu. Jest zawsze wyposażony w obudowy metalowe, które przy pracach z urządzeniami elektrycznymi są niezbędne. Takich elektryków chyba wśród młodych ludzi nie ma. Może trafią się jeszcze na rynku pracy tacy elektrycy, którzy zostali wyedukowani jeszcze w poprzednim ustroju politycznym.

I tym samym mieli dostęp do prawdziwych szkół zawodowych, gdzie uczyli prawdziwi fachowcy w danej dziedzinie. A praktyki odbywały się w ten sposób, że uczeń po szkole był w stanie samodzielnie wykonywać zawód.

Więcej w temacie można znaleźć na stronie http://e-jan.pl