Elewacja kompozytowa – co musisz wiedzieć?

Elewacje stanowią integralną część niemal wszystkich budynków. Obecnie spełniają one nie tylko funkcje użytkowe zapewniając odpowiednią temperaturę wewnątrz, ale także stanowią niemały element dekoracyjny. W końcu wybór elewacji nie jest wcale taki prosty, ponieważ musi stanowić spójną całość z posiadłością.

Zalety elewacyjnych płyt kompozytowych

elewacje z płyt kompozytowychProducenci oferują nam wiele materiałów sprawdzających się w formie elewacji. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się płytom kompozytowym. Składają się one z dwóch warstw aluminium połączonych ze sobą polietylenowym rdzeniem. Taka budowa zapewnia doskonałe właściwości, które chronią budynek przed uszkodzeniami i działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Same elewacje z płyt kompozytowych w przypadku wielu modeli do złudzenia przypominają drewniane panele. Jednak w przeciwieństwie do nich wykazują się znacznie większą trwałością. To co sprawia, że po rozwiązanie to sięga coraz więcej właścicieli budynków to możliwość montażu na dowolnej wysokości. Płyty kompozytowe nie muszą być rozmieszczone na całym budynku. Częściej możemy je zauważyć na wybranych płaszczyznach. Płyty kompozytowe nie są materiałem podatnym na pękanie, co sprawia, że nawet silne promienie słońca czy ogromne mrozy nie są im straszne. Warto również wspomnieć o wodoodporności tego materiału. Tak wykonane płyty zapewniają nieskazitelny wygląd przez długie lata. Możemy więc śmiało zapomnieć o corocznym odświeżaniu powierzchni elewacji.

Możemy również śmiało zapomnieć o konieczności malowania elewacji w momencie, gdy zdecydujemy się na płyty kompozytowe na całej powierzchni. W połączeniu z doskonałymi właściwościami, z którymi zapoznałeś się wcześniej, płyty kompozytowe są obecnie najpopularniejszym materiałem elewacyjnym jaki oferuje nam rynek.