Eliminacja wad w trakcie przycinania płyt meblowych

Ostatnio na polskim rynku pojawiło się zupełnie nowe urządzenie, które zdobywa uznanie wśród wielu klientów. Mowa o frezarce wstępnej, która może zostać kupiona w formie przystawki lub w formie maszyny stacjonarnej. Frezarka jest doskonałą alternatywą dla agregatu frezowania wstępnego w dużych okleiniarkach.

Zastosowanie frezarki wstępnej w przemyśle meblarskim

dokładne frezowanie wstępneWiadomo jednak, że agregaty frezowania wstępnego są tak naprawdę poza zasięgiem możliwości finansowych małych przedsiębiorstw. Właśnie dlatego zakłady meblarskie decydują się na zakup frezarki wstępnej, która jest tańsza, ale też znacznie poręczniejsza niż cały agregat. Frezarka tego typu jest całkowitą nowością na rynku europejskim. Obecnie w Polsce jest jeszcze niewiele firm, które zajmują się produkcją takich frezarek. Można kupić frezarkę od producenta albo dystrybutora, który sprowadza takie urządzenia spoza granic naszego kraju. Nie da się ukryć, że dokładne frezowanie wstępne ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o przemysł meblarski. W tej branży wszystko musi być wykonane bardzo dokładnie, skrupulatnie. Nie ma mowy o niedociągnięciach, bo od razu zostanie to zauważone przez klienta. Na dzień dzisiejszy frezowanie wstępne staje się standardem w przemyśle meblarskim. Dzięki niemu można dokładnie wykańczać krawędzie płyt. Jest to szczególnie ważne, jeśli mamy do czynienia z bardzo cienką warstwą laminatu.

Frezowanie wstępne pozwala na wyeliminowanie wad, które mogłyby się przytrafić w trakcie przycinania płyty. W klasycznych metodach często kończyło się to skazami i wadami na meblach. Dzięki frezarce wstępnej można pozbyć się jakichkolwiek śladów po podcinaniu, nie będzie też zjawiska prostopadłości czy wypukłych od wilgoci krawędzi. Dzięki frezowaniu wstępnemu powstają tylko wysokiej klasy meble, które wybierają klienci.