Filtry z kartonu – charakterystyka

Często najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze do odkrycia i z reguły niepozorne. Tak jest w każdej branży, zdarza się zarówno fachowcom, jak i amatorom. Rozpoczynając budowę lakierni, należy rozważyć, jakie foltry będą właściwe, do tego typu budynku. Są niezbędne, by uniknąć zatrucia szkodliwymi substancjami, których opary będą unosiły się w powietrzu. 

Jakie filtry wybrać?

filtry kartonoweW kontekście lakierni samochodowych najlepszym wyborem będą bezapelacyjnie filtry kartonowe. Mimo, że wykonane są z papieru makulaturowego, charakteryzują się wysoką wydajnością, sięgającą niemal 100%. Dzięki właściwemu sklejeniu, czas jej eksploatacji jest duży. Dzięki wysokiej przepustowości, występuje mały spadek ciśnienia, co z kolei ponownie oznacza dłuższ wytrzymałość na zużycie. Stosując filtry wykonane z kartonu wdraża się oszczędności w postaci zmniejszenia kosztów zużywanej energii oraz koszt ewentualnej wymiany filtra i jego utylizacji. Producenci oferują filtry w wersjach standardowych oraz ECO. Niezależnie od wyboru istotna jest pewność, że foltr posiada odpowiednią przepustowość, czyli przedmuch właściwej ilości powietrza. Poza oczywistymi korzyściami, należy zwrócić uwagę na możliwość wglądu do dokumentacji. Powinno znaleźć się w niej potwierdzenie otrzymanych certyfikatów, które wskazywałyby na bezpieczeństwo oferowanych filtrów. Takie informacje powinien dostarczyć producent lub dystrybutor filtra. 

Lakiernie samochodowe to dobry pomysł na działalność i z pewnością dochodowy. Zanim jednak rozpocznie się prace nad otwarciem takiego miejsca, należy zapewnić w nim odpowiednią wentylację. Właściwy dobór filtra jest w tym przypadku kwestią pierwszorzędną. Od tego zależy wiarygodność przedsiębiorcy. Jeżeli z wysoką jakością świadczonych usług idzie bezpieczeństwo – sukces jest gwarantowany.