Folia lustrzana – funkcje dekoracyjne oraz użytkowe

Popularność folii lustrzanej z roku na rok niewątpliwie wzrasta. Wśród dostępnych na rynku możliwości wyróżnić możemy wiele rodzajów jednak niezaprzeczalną popularnością cieszy się folia z efektem lustra weneckiego. W ciągu dnia w doskonały sposób zapewnia nam prywatność, chroniąc nie tylko przed wzrokiem z zewnątrz, ale także przed silnymi promieniami słońca.

Zastosowanie folii lustrzanej

folia lustrzana krakówSama folia lustrzana jest materiałem niezwykle prostym w montażu, a jej przyklejenie zajmuje zaledwie kilka minut. Najczęściej przyklejana jest na zewnętrzną stronę okna, co ma na celu zwiększenie jej skuteczności. Sprawa ma się całkiem inaczej w przypadku folii antywłamaniowej, gdzie przyklejona od wewnątrz skutecznie chroni przed dostaniem się odłamków szkła do wnętrza. Sam produkt składa się z dwóch warstw, pierwsza stanowi warstwę samoprzylepną, która umożliwia montaż, druga z kolei jest warstwą właściwą. To ona odpowiada za ochronę przed promieniami słonecznymi oraz ciepłem. W okresie letnim folia lustrzana pozwala skutecznie zapanować nad temperaturą w pomieszczeniu, powłoka bowiem chroni przed przedostawaniem się ciepła słonecznego aż w 80 procentach. Z kolei w okresie zimowy stanowi barierę przed ucieczką ciepłego powietrza na zewnątrz. Folia lustrzana jest jednak nie tylko stosowana na oknach. Możemy również śmiało wykorzystać ją jako zamiennik lustra. Duża ilość folii lustrzanej sprawi, że pomieszczenia będą wydawać się wizualnie znacznie większe. Jeśli interesuje nas folia lustrzana kraków jest miastem, który poszczycić się może jednym z najlepszych producentów tego typu materiałów.

Co ciekawe folia lustrzana może również zostać zastosowana w celu odnowienia mebli. Dzięki samoprzylepnej powłoce montaż będzie dziecinnie prosty, z kolei efekt końcowy przyciągnie uwagę nie jednego gościa. Pamiętajmy jednak, aby naklejać ją na równe, oczyszczone powierzchnie w celu uzyskania jak najlepszych efektów.