Główne różnice między plisami a żaluzjami

Ze względu na coraz bardziej rosnące średnie temperatury powietrza, wiele osób poszukuje rozwiązań, które pomogą zapobiegać przed zbyt silnym wzrostem temperatur w mieszkaniu latem. Oczywiście, można skorzystać z klimatyzacji, ale je eksploatacja może być bardzo kosztowna. Lepszym i bardziej tanim rozwiązaniem jest zapobieganie przed wpadaniem promieni słonecznych do mieszkania.

Zalety żaluzji plisowanych

żaluzje plisowane warszawaKażdy, kto chociaż raz spędzał lato w mieście, wie, jak nieprzyjemnym zjawiskiem jest silne nagrzewanie się mieszkania od słońca. Istnieje kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu, ale najprostszym jest przysłonięcie okien. Niestety tradycyjne zasłony są niezbyt skuteczne, dlatego coraz popularniejsze są nowoczesne rozwiązania, takie jak żaluzje plisowane warszawa jest tym miastem gdzie będziemy je mogli bez problemów kupić. Oczywiście pełnią one nie tylko funkcje chroniącą przed wpadaniem promieni słonecznych, ale zwiększają komfort i poczucie prywatności podczas przebywania w domu. Rolety plisowane, zwane też plisami, mogą się nam kojarzyć z tradycyjnymi żaluzjami, ale różni je konstrukcja. Nie są one bowiem stworzone z kilku połączonych ze sobą kawałków listw, tylko z jednego, składającego się w harmonijkę kawałka materiału. Takie rozwiązanie niesie ze sobą bardzo dużo zalet. Po pierwsze, takie żaluzje jeszcze lepiej chronią przed nagrzewaniem się mieszkania latem. Po drugie, są one zdecydowanie mniej awaryjne niż tradycyjne żaluzje czy też rolety. Dodatkowo, dzięki dostępności w różnych kolorach, żaluzje plisowane są bardziej atrakcyjne od tych tradycyjnych.

Kiedy przebywamy we własnym domu, najważniejsze dla nas jest poczucie komfortu i prywatności. Dlatego wiele osób szuka nowoczesnego sposobu na przysłanianie okien. Coraz większą popularnością cieszą się tak zwane plisy, bardzo skuteczne również w chronieniu mieszkania przed nagrzewaniem.