reklama

Historia i technologia a reklama

Dopiero w dwudziestym pierwszym wieku reklama jest tak bogata i nowoczesna. Jednak nie zawsze tak było. Technologia ciągle się zmienia i w zatrważająco szybkim tempie zaskakuje nas, ale nie należy zapominać o tym jak marketing wyglądał kiedyś.

Jaka reklama jest najlepsza?

reklamaPrzed chatami sprzedawców stały szyldy reklamowe wykonane z podstawowych łatwo dostępnych materiałów. Na deskach zbitych gwoźdźmi widniały napisy zapraszające kupców. Były to prowizoryczne elementy mające zachęcić do zakupu. W dzisiejszych czasach przy ewoluującej technologii szyldy podświetlane to codzienność. Nie ma w tym nic dziwnego, że każdy stomatolog, psycholog, każda firma, restauracja czy pub mają reklamę uliczną. Efektowna reklama w Krakowie to szyldy, które są podświetlane. Równe powszechne jest oklejanie samochodów, które kiedyś było trudno dostępne, z powodu braku materiałów, W dzisiejszych czasach folie są już łatwo dostępnym materiałem, a ich różnorodność i ilość liczy się w tysiącach. Jest ich mnóstwo. Różne rodzaje, coraz szersza kolorystyka. Można zakupić folię tańszą – krótko terminową, ale też długoterminową jednak dużo kosztowniejszą. Nie są to jednak tak wielkie sumy, warto z tego skorzystać gdyż jest to szybka forma przekazu. Na tym przecież firmom zależy najbardziej – na najszybszym rozpromowaniu ich produktów czy marek. Są trwałe, odporne na wszelkiego typu warunki atmosferyczne. Takimi samymi foliami obkleja się również witryny sklepowe. Obklejaniem i wyklejaniem zajmują się agencje reklamowe i w tych czasach jest to dla nich chleb powszedni. Wystarczy jeden telefon, a w Internecie roi się od agencji, które zaproponują nam daną usługę. Najwięcej agencji reklamowych jest Warszawie,aczkolwiek ostatnio prowodyrem stał się Kraków, być może dlatego, że też gospodarka jest tam wysoce rozwinięta i w porównaniu do reszty miast, to właśnie w Krakowie można zarobić najwięcej.

Agencje reklamowe i ich Marketing cały czas się rozwijają więc za parę lat zmieni się przekaz reklamy, jednak na ten moment ciężko powiedzieć w którą stronę to zmierza. z Całą pewnością w tych czasach bez reklamy firma nie ma szans na rynku, a bez strony www nie ma w ogóle możliwości zaistnienia wśród tak dużej konkurencji.