Idealne ogrody mieszkalne

Nowoczesne budownictwo coraz częściej odchodzi od stosowanie cegły, gdyż są bardziej efektywne i estetyczne sposoby tworzenia konstrukcji. Coraz częściej jest wykorzystywane szkło, które stanowi już nie tylko okno, ale także drzwi i dach.

Czy w ogrodzie zimowym można mieszkać?

mieszkalne zimowe ogrodyWiększość z nas ogród kojarzy z otwartą przestrzenią wokół domu, która wypełniona jest wszelką roślinnością. Można w nim swobodnie spędzać czas, kiedy jest wiosna lub lato, jednak w zimie jest to niemalże niemożliwe. Z tego względu wielu właścicieli domów jednorodzinnych dostrzegło niewątpliwe zalety estetyczne i użytkowe ogrodów zimowych, które mogą pełnić wiele funkcji. Przede wszystkim w znaczący sposób wpływają na bilans energetyczny budynku, zwiększają jego powierzchnię użytkową oraz podnoszą jego wartość. Mieszkalne zimowe ogrody są w taki sposób konstruowane, aby idealnie przylegały do budynku i tworzyły z nim nierozerwalną całość. Ich konstrukcja składa się ze stalowych, aluminiowych lub drewnianych belek, które tworzą stabilny szkielet. Ściany, drzwi i dach stanowią szyby odpowiedniej grubości, przez które może przez dwadzieścia cztery godziny podziwiać łono natury lub gwiazdy i księżyc nocą. Oranżeria jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które lubią spędzać czas w ogrodzie i nie chcą rezygnować z tej przyjemności nawet zimą. Bez wątpienia stanowi ona część ogrodu, bo wchodzi do niego, ale jest całkowicie zabudowana i odizolowana od zimna oraz wilgoci. Z powodzeniem można w niej spać.

Zimowe ogrody z każdym rokiem zdobywają serca coraz większej ilości osób, ponieważ ich walory są naprawdę znaczące. Nie chodzi tylko o samą estetykę i użytkowanie, ale o ekonomiczność, która znacząco wpływa na koszty eksploatacyjne całego budynku mieszkalnego.