Ile kosztuje deratyzacja?

Walka ze szczurami nie jest prosta, ale da się ją wygrać, czego najlepszym dowodem jest fakt, że ich populacja utrzymuje się na stałym poziomie. Nie byłoby to jednak możliwe bez zastosowania nowoczesnych metod i środków chemicznych.

Warszawscy specjaliści od deratyzacji

deratyzacja warszawaSamice tych gryzoni mają niezwykłe zdolności rozrodcze, czego dowodzi fakt, że w jednym miocie, na świat mogą wydać nawet czternaście młodych. Standardowo jest to między osiem, a dziesięć osobników, jednakże mioty liczące kilkanaście szczurów wcale nie są niczym nadzwyczajnym. Jak prosto sobie wyobrazić, nawet tylko kilka samic, jest w stanie, w bardzo szybkim czasie, odbudować populację. Zwłaszcza, że ciąża trwa u nich zaledwie dwadzieścia trzy dni. Nie znamy sposobów na ograniczanie ich populacji, toteż jedynym rozwiązaniem pozostaje eksterminacja. Jest to konieczność, albowiem te gryzonie są nosicielami wielu groźnych dla człowieka wirusów, bakterii, a także pasożytów, więc zmniejszanie ich populacji jest nieodzowne, by utrzymać ich liczebność w ryzach. W przeciwnym razie spotykalibyśmy szczury niemal na każdej ulicy, gdyż pod ziemią zabrakłoby już dla nich miejsca. Jeżeli zatem potrzebna jest nam deratyzacja Warszawa jest miastem, gdzie na pewno znajdziemy rzetelną pomoc. Bowiem w naszym mieście działa kilkanaście przedsiębiorstw deratyzacyjnych, przy czym kilka z nich to marki bardzo rozpoznawalne. Większość przedsiębiorstw deratyzacyjnych jest czynna całą dob przez siedem dni w tygodniu.

Szczury zamieszkują ziemię dłużej niż ludzie, w związku z czym ich system immunologiczny jest dużo lepiej przystosowany od naszego. Bowiem te gryzonie są odporne na wiele chorób, ale nie znaczy to jednocześnie, że nie mogą być ich nosicielami, co jest zresztą bardzo częstym zjawiskiem.