Ile kosztuje solidne etui do Macbooka?

Mogłoby się wydawać, że cena etui do laptopa powinna być proporcjonalna do ceny samego urządzenia. Tak jednak nie jest, bo jak się okazuje obudowy i pokrowce do najdroższych laptopów kosztują naprawdę niewiele. Lepiej jednak od razu przy zakupie nowego komputera przenośnego zainwestować w solidną ochronę urządzenia.

Do Macbooka można kupić tanią obudowę

macbook air etuiPrzykładem laptopów z najwyższej półki są oczywiście amerykańskie Macbooki, które mają swoją jakość i oczywiście odpowiednią do niej cenę. Jednak nawet w przypadku tak solidnych urządzeń konieczna jest ich ochrona na wypadek zdarzeń losowych. Takie zdarzenie to zalanie lub upuszczenie komputera z wysokości. Zabezpieczeniem są oczywiście odpowiednie obudowy, pokrowce i etui. I tutaj właścicieli laptopów amerykańskiego producenta czeka miłe zaskoczenie. Przykładowo do laptopa Macbook air etui można kupić za niewiele więcej niż pięćdziesiąt złotych. Im droższe kupimy etui tym skuteczniejszą będzie ono oferować ochronę. Decydując się na najdroższy model obudowy trzeba wydać kilkaset złotych, ale wówczas nasz Macbook wytrzyma upadek z wysokości kilku metrów. Można bowiem kupić taką pancerną obudowę, która będzie chronić laptopa przed każdym rodzajem uszkodzenia. Odpowiednia ochrona laptopa jest szczególnie istotna wówczas, kiedy korzystamy z niego bardzo aktywnie i w wielu różnych miejscach. Porządne etui ochroni Macbooka zarówno przed upadkiem jak i zalaniem.

Kupując przenośny komputer za kilka tysięcy złotych na solidnym etui nie ma co oszczędzać. Tym bardziej, że wystarczy kilkadziesiąt złotych, żeby zapewnić urządzeniu podstawową ochronę chociażby przed kurzem i pyłem. Trochę droższe będą etui wstrząsoodporne i wodoodporne. A przecież wylanie napoju na stojącego na stole laptopa może przytrafić się każdemu.