Innowacje oświetleniowe, czyli kinkiety wkraczają na salony

Kinkiety znamy z restauracji, barów oraz hoteli, gdzie niemal od zawsze pełnią funkcję dyskretnego oświetlenia, dzięki czemu miejsca publiczne stają się bardziej kameralne. Wiele osób instaluje je również w łazienkach, jak uzupełnienie „górnego” światła. Ułatwiają one np. prawidłowe wykonanie makijażu.

Kinkiety w nowoczesnym wydaniu

nowoczesne kinkiety producentObecnie kinkiety pojawiają się niemal we wszystkich pomieszczeniach w domu. Wspaniale prezentują się w salonach, gdzie nie tylko doświetlają pomieszczenia, ale również dopełniają aranżację pomieszczeń. Nowoczesne kinkiety producent są dostępne w wielu ciekawych kształtach. Możemy tutaj wymienić modele z niewielkimi abażurkami o klasycznym kształcie stożka, które są osadzone na chromowanych nóżkach. W sklepach znajdziemy również kinkiety ze szklanymi kloszami skierowanymi do góry, do dołu lub z abażurem w kształcie walca, który kieruje światło w obie strony. Nowoczesne modele, jakie oferują nam producenci to również lampy przyjmujące geometryczne formy, z ostrymi wykończeniami, pełne metalu i szkła, jak również kinkiety kuliste i z regulowanymi nóżkami. W sprzedaży znajdziemy też lampy dedykowane dzieciom. Możemy je umieścić nad łóżkami naszych najmłodszych, skąd będą rzucały delikatne, dyskretne światło. Kinkiety do pokojów dziecięcych mają często kształt gwiazdek, księżyca lub aniołków. Można również spotkać modele lamp, które przypominają samoloty, albo motyle.

Obecnie kinkiety stanowią bardzo popularny element wyposażenia wnętrz. Producenci lamp, którzy podążają za najnowszymi trendami, oferują wiele oryginalnych modeli. Stanowią one wspaniałe uzupełnienie głównego źródła światła w salonie, kuchni lub w pokoju dziecięcym. Ceny kinkietów rozpoczynają się w okolicach 20-stu złotych i mogą sięgać nawet kilkuset PLN.