Jak przemodelować nasze domy i mieszkania

 

Dzisiaj chciałbym podzielić się pewnym sposobem na szybki remont naszego mieszkania, a właściwie na jego ciekawe przemodelowanie. Sposób nie wymaga dużych nakładów pieniężnych, oraz naszego cennego czasu. Na początek wystarczą nasze chęci, kilka kartonów, oraz trochę farby.

Jak sprawnie i efektownie udekorować nasze mieszkania

spray deco color w aerozoluSposób jest wyjątkowo prosty i każdy kto posiada nawet minimalne zdolności manualne, będzie mógł takie prace wykonać. Istnieją dwie metody, które różnią się wyłącznie czasem wykonania. Pierwsza, może być wykonana dość szybko, gdy nasze ściany nie wymagają generalnego odświeżenia, a kafelki w kuchni, lub łazience nie są uszkodzone. Potrzebny wówczas będzie spray deco color w aerozolu, który dobieramy do określonej powierzchni, stylu pomieszczenia oraz koloru mebli. Na wcześniej przygotowanych kartonach rysujemy, a później wycinamy kilka szablonów, mogą to być przeróżne kształty i wielkości, jest to ograniczone tylko i wyłącznie naszą wyobraźnią. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że im bardziej kształty będą oryginalne i niesymetryczne, tym ciekawszy będzie efekt końcowy. Kolorowe spraye mogą być stosowane na dowolne powierzchnie, a ich szeroki wachlarz kolorów, zaspokoi wymagania najbardziej wymagających osób. Ich podstawową zaletą jest niezwykła faktura i idealne pokrycie nie wymagające wielokrotnego malowania. Można więc dobrać takie farby, które będą tworzyć zarówno gładkie jaki i chropowate powierzchnie. Na ścianach przykładamy dany szablon i pokrywamy go farbą. Można to robić nie przestawiając mebli, a nawet nie zabezpieczając ich, ponieważ spraye umożliwiają precyzyjną i czystą pracę.

To samo dotyczy innych powierzchni jak np. kafli ściennych, lub sufitów podwieszanych. Bardzo ciekawym sposobem jest również łączenie wzorów w taki sposób, aby pokrywały zarówno ściany jak i meble. Wówczas staje się to świetnym sposobem, na nową stylistykę naszych szaf, lub meblościanek.