Jak skorzystać z pomocy adwokata w Niemczech?

Ze względu na to, że miliony Polaków żyją i pracują w Niemczech to polscy adwokaci zaczęli specjalizować się w prawie niemieckim. Chodzi o to, żeby w sytuacji wymagającej interwencji adwokata Polacy mogli skorzystać z usług Polaka również w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Takie interwencje przydają się szczególnie w przypadkach międzynarodowych rozwodów i konfliktach z pracodawcą.

Można znaleźć polskiego adwokata znającego niemieckie prawo

adwokat polsko niemiecki poznańPolki i Polacy bardzo często ułożyli sobie w Niemczech swoje życie zawodowe i prywatne. Jak w każdym miejscu na świecie tak i w kraju naszych zachodnich sąsiadów zdarzają się sytuacje, które trzeba uregulować prawnie. Nawet jeśli mieszka się w Niemczech od wielu lat to wcale nie oznacza, że trzeba sobie radzić samemu z tamtejszym prawem. Nawet nie trzeba korzystać z usług niemieckich prawników. W każdej sprawie związanej z niemieckimi zawiłościami prawnymi może pomóc adwokat polsko niemiecki Poznań, który działa na terytorium i Polski i Niemiec. Tacy adwokaci specjalizują się w prawie karnym, prawie pracy i prawie cywilnym. To w zupełności wystarczy, żeby Polakom żyjącym za granicą móc kompleksowo pomóc. Bo wszystkie zapytania kierowane do adwokatów w Polsce dotyczą się najczęściej kwestii nieporozumień z niemieckim pracodawcą lub niemieckim współmałżonkiem. Każdy Polak żyjący i pracujący w Niemczech może skontaktować się z polskim adwokatem telefonicznie lub drogą mailową.

Jeśli sprawa nie jest na tyle poważna, że wymaga spotykania się to poradę prawną można uzyskać przez telefon lub na maila. Za taką poradę płaci się wówczas przelewem. Ale polscy adwokaci mogą również przyjechać do Niemiec i pomóc na miejscu osobom, które tej pomocy potrzebują. To duże ułatwienie dla tych, którzy nie władają biegle językiem niemieckim.