filtrowanie wody

Jak sobie radzić z twardą wodą? – filtrowanie wody

Zawarte w wodzie minerały, zazwyczaj w formie soli, węglanów i wodorowęglanów, nie dość, że nie są przyswajalne przez organizm, to jeszcze mają destruktywny wpływ na urządzenia używane w gospodarstwie domowym.

Filltrowanie wody pomoże z częścią problemów

filtrowanie wodyPod wypływem temperatury, jaka jest uzyskiwana w czajnikach, pralkach, zmywarkach, wytrącają się z nich osady. Mogą osiadać w formie kamienia na powierzchniach grzejnych i utrudniać przewodzenie ciepła. Dodatkowo, pod osadem będzie się rozwijać korozja, a od tego jest już tylko krok do awarii. Dlatego ogromnego znaczenia nabiera uzdatnianie wody, szczególnie w tych rejonach, gdzie jest ona twarda, mętna, zawiera dużo żelaza. Poprawa właściwości fizyko-chemicznych cieczy wpłynie nie tylko na eksploatację urządzeń, ale i poprawi jej smak. Filtrowanie wody rozwiązuje tylko część problemów, nie ingeruje bowiem w skład chemiczny. Usuwa zanieczyszczenia mechaniczne, co w wielu wypadkach może być niewystarczające. Dlatego warto stosować zestawy umożliwiające zmiękczanie wody. Wymiana jonowa, do jakiej dochodzi w złożach, usuwa większość węglanów i wodorowęglanów wapnia, potasu, sodu, dzięki czemu do urządzeń agd trafia woda, która nie powoduje powstawania osadów. Ma to znaczący wpływ na żywotność tych urządzeń. Według podobnego schematu działają urządzenia których zadaniem jest odżelazianie wody oraz usuwanie manganu. Obydwa pierwiastki są odpowiedzialne za plamy na praniu i brunatne zabarwienie cieczy.

Odpowiednie przygotowanie wody pozwala na zmniejszenie preparatów chemicznych, stosowanych w domach i mieszkaniach, do prania zmywania, czyszczenia. Miękka woda sprawia, że już niewielka ilość proszku do prania jest w stanie oczyścić i odświeżyć odzież, z kolei wysoka zawartość żelaza wymaga, by detergentu sypać więcej i więcej.

Więcej o filtrowaniu wody można znaleźć na: http://www.tomwater.pl