Jak tworzy się bonie na elewacji?

Wiele osób, które posiadają własną działkę i dom chce, by wszystko wyglądało estetycznie i ładnie. W związku z tym dbają zarówno o ogród, jak i o dom. Tworzenie alejek, czy oświetlenie elewacji stało się bardzo modne. Głównie dlatego, że w łatwy i prosty sposób można wyróżnić wszystkie pomieszczenia i dodatkowo całą posesję.

Zalety boni elewacyjnych

bonie elewacyjneJednym ze sposobów, w jaki można wyróżnić swój dom są bonie elewacyjne. Stosowane były w wielu stylach w dawnych czasach, a teraz znowu wracają do mody. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ pięknie potrafią ozdobić ściany. Obecnie najczęściej można spotkać je w wielu miastach na starówce. Jednak ich tworzenie uległo modyfikacji i nie odbywa się tak jak kiedyś. Przede wszystkim wiele osób decyduje się na wyróżnienie nimi rogów ścian, czy filarów. W ten sposób nadaje im się konkretnego wyrazu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować je na całej ścianie. Bonie elewacyjne idealnie sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach. Najtańszym rozwiązaniem, które można zastosować jest tzw. pseudoboniowanie. Jednak należy pamiętać, że stosuje się je tylko do dwu- i trójwarstwowych tynków. Odbywa się to w bardzo prosty sposób. Na powierzchni, która jest przygotowana do położenia tynku nakleja się specjalną taśmę i potem nakłada wspomniany materiał. Kiedy lekko zaschnie można bez problemów ją oderwać i w ten sposób zyskuje się bonie. Oczywiście ich wielkość i głębokość zależy od preferencji właściciela.

Stosując bonie elewacyjne można w łatwy i tani sposób wyróżnić swój dom. Nic nie stoi na przeszkodzie, by po wspomnianym pseudoboniowaniu pomalować tynk na dowolny kolor. Wiele osób stosuje białą barwę, ponieważ wtedy ozdoba jest najbardziej widoczna. Oczywiście, jeśli nie jest się pewnym jak prawidłowo stworzyć bonie, warto zwrócić się do osoby doświadczonej o pomoc.