Jak wygląda praca w zespole muzycznym

Zapewne każdy z nas nieraz zastanawiał się, jak wygląda praca w zespole. Nie każdy ma tę możliwość, by przekonać się o tym na własnej skórze. Pozornie wygląda to jak bajka, ale rzeczywistość potrafi być inna.

Granie w zespole muzycznym – moje początki

zespoły muzyczne wrocławSam od niedawna pracuję w zespole muzycznym. Początki nie były wcale łatwe, choć muszę przyznać, że to i tak najlepsza praca, jaką kiedykolwiek miałem. Gra na instrumentach zawsze dawała mi sporo satysfakcji. Gdyby mój zespół muzyczny nie był sympatyczny, zapewne praca aż tak bardzo by mi się nie podobała. Ponieważ zespół składał się z ludzi na wysokim poziomie, do pracy przechodziłem z prawdziwą przyjemnością. Każdy miał jakąś swoją specjalność – ja przykład byłem specem od śpiewu. Choć w większości przypadków w tego typu zespołach wokalem zajmuje się kobieta, ja radziłem sobie na tym miejscu naprawdę świetnie. Wszyscy byliśmy z tego powodu zadowoleni. Skoro nasi klienci nas chwalili i polecali dalej, to zapewne wszystko było jak najbardziej w porządku – w końcu gdy w grę wchodziły zespoły muzyczne Wrocław był pełen grup na wysokim poziomie. My nie wyznawaliśmy zasady, że lepsze jest wrogiem dobrego. Każdego dnia robiliśmy wszystko co w naszej mocy, by nasz zespół osiągał nowe poziomy. Po każdym naszym występie na weselu zawsze zadawaliśmy serie pytań osobom, które zlecimy nam poprowadzenie wydarzenia. Przede wszystkim interesowało nas, czy każdy uczestnik dobrze się bawił. Było dla nas bardzo ważne, by trafić w gusta każdego gościa. Nie mogło przecież być takiej sytuacji, by ktokolwiek na weselu przesiedział przy stole całą imprezę. Nasz zespół wstawiał tylko i wyłącznie na jakość – choć nasze ceny nie były wcale wysokie. Staraliśmy się, by z nami każde wesele było maksymalnie wyjątkowe i dobrze poprowadzone.

Obecnie nie każda firma ma tego typu podejście do sprawy. U nas udało się znaleźć całkiem zgrany zespół, który z radością podnosi sobie poprzeczkę przy każdym występie. Wiemy tylko jedną rzecz – zawsze będziemy w stanie starać się bardziej – dla nas górna granica jakości nie istnieje.