Jak wytłumić akustycznie pomieszczenie?

Nastolatki mają wiele ciekawych pomysłów i dopóki pomysły te rozwijają ich hobby i umiejętności uważam, że należy ich wspomagać w tym co robią najlepiej, jak potrafimy. W końcu każdemu rodzicowi zależy na prawidłowym rozwoju swojego dziecka.

Sala prób z wytłumieniem akustycznym

wytłumienie akustyczneMoi synowi zawsze przejawiali muzyczne zapędy. Za dzieciaka uwielbiali tłuc się w garnki czym popadnie, lecz na szczęście z biegiem czasu jeden z synów upodobał sobie gitarę do grania, zaś drugi perkusję. Postanowiłem zakupić im w prezencie na święta lepszej jakości perkusję i gitarę. Wiedziałem jednak, że synowie mogą przeszkadzać za dnia pracującej w domu żonie, dlatego wpadłem na pomysł, aby nieużywane pomieszczenie garażowe przemienić na salę prób, a także zamontować w nim wytłumienie akustyczne. Chciałem mieć pewność, że chłopaki swobodnie będą mogli grać o każdej porze dnia i nocy nie przeszkadzając nikomu, dlatego zainwestowałem w profesjonalne rozwiązania akustyczne. Zamontowałem specjalny sufit wytłumiający dźwięki, a także panele na ścianę i dywany posiadające pod spodem specjalną gąbkę dźwiękochłonną. Kiedy prace remontowe dobiegły końca pozostało już tylko przetestować wszystkie rozwiązania akustyczne w praktyce. Rzeczywiście pomimo tego, że jeden z synów grał z pełnym impetem na perkusji, a drugi podkręcił piecyk, w domy praktycznie nie było słychać żadnego dźwięku.

Teraz moi synowie mogą nie tylko samodzielnie ćwiczyć grę, ale także urządzać próby ze swoim nowo założonym rockowym zespołem. Cieszę się, że dzięki tak prostej i łatwej inwestycji umożliwiłem moim potomkom rozwój oraz miejsce w którym mogą spędzać chwile z przyjaciółmi. Przyznam też, że wytłumiony garaż świetnie sprawdza się podczas urządzanych do głośnej muzyki imprez!