Jak zacząć przygodę z szydełkiem?

 

Haftowanie, robienie na drutach czy szydełkowanie to zajęcia kojarzone z naszymi babciami, które tworzyły wełniane czapki i szaliki na zimę, a potem dawały to w prezencie wnukom. Widok starszej osoby z igłą i nitką to pewien sentyment do czasów dzieciństwa.

Do czego używa się włóczki?

włóczka z kaszmiremDla początkujących amatorów dziergania warto nabyć sporą ilość włóczki. Robótki ręczne to proces dla bardzo cierpliwych i tych, którzy próbują ją nabyć. Jednak w takich sytuacjach trzeba uważać, aby się nie zniechęcić, bo łatwo o porażki na samym początku przygody z drutami czy szydełkiem. Dla wprawionych osób, które miały już w rękach przybory do dziergania idealnym materiałem, na którym będą pracować jest włóczka z kaszmirem. Do wykonania eleganckiego kompletu – czapka i szalik – sprawdzą się idealnie. Chęci oraz umiejętności manualne również przydadzą się w początkowej fazie rozwoju sztuki krawieckiej. Jednak przędza, czyli włóczka to podstawa każdego cuda zrobionego na drutach. Warto zaznaczyć, że obecnie na szydełku nie wykonuje się wyłącznie elementów odzieży. Trendem stały się ręcznie robione na drutach torebki. Bezapelacyjnie są one unikatowe, głównie za ogrom włożonej pracy, ale i za pomysł oraz wyjątkowy wygląd. Jednak zanim zaczniemy przygodę z robótkami ręcznymi trzeba dobrać odpowiednią włóczkę, aby mieć gwarancję elastyczności, trwałości oraz miękkości. Te z naturalnych materiałów sprawdzą się najlepiej, pozwolą na podszkolenie techniki i rozwinięcie umiejętności.

Aby nauczyć się dziergania warto zainwestować w dobrej jakości akcesoria, które przetrwają początkowo trudne spotkania z drutami lub szydełkiem. Włóczka z domieszką kaszmiru idealnie nada się do miękkich elementów odzieży, takich jak szalik, niewymagających dużych zdolności.