Jak zorganizować małe wesele?

 

W dzisiejszych czasach coraz bardziej zauważalny jest trend małych wesel. Do przysłowiowego lamusa odchodzą ogromne imprezy na dwieście osób. Dziś w cenie są małe, eleganckie przyjęcia dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Co nie oznacza, że ich organizacja jest prosta. 

Organizujemy małe wesele

małe wesela - zabrzeOczywiście pierwszą rzeczą, którą załatwia się przy organizacji ślubu jest sala. Musimy pamiętać, że jest ona kluczowa. Przy niewielkiej ilości gości wybierzmy salę przytulną, nie celujmy w wielkie sale, nawet jeśli ich wystrój nam odpowiada. Przy małym przyjęciu będzie na nich panowało uczucie pustki. Nie zapomnijmy jednak o parkiecie – nie wybierajmy też za małej sali, w której nie da się tańczyć. Nawet, jeśli decydujemy się na skromne przyjęcie, gdzie nie będzie zespołu czy Dj a muzyka puszczana ze składanki – goście, szczególnie młodzi, będą mieli ochotę ruszyć na parkiet. Nie dobierajmy sobie możliwości zabawy – w końcu to jedyne takie wydarzenie w życiu. Jeśli chodzi o małe wesela – zabrze i każde inne miasto jest pełne ciekawych ofert. Male wesele ma wiele zalet – o wiele łatwiej jest znaleźć klimatyczną, małą salę. Możemy także zdecydować się na restauracje o konkretnym profilu i zrobić np. wesele włoskie. Przy niewielkiej ilości osób mamy także dużo nietypowych opcji – wesele w agroturystce, jurcie, na statku. Ważne jest, aby było to dopasowane do charakteru gości i oczywiście samej Pary Młodej. Takie wesela często są zresztą fajniejsze, niż te ogromne .

Niewielkie wesela są coraz częściej organizowane. Nikt już nie zaprasza całej wsi, a i często nie znamy dalszych krewnych i nie mamy z nimi kontaktu. Młodzi wolą zapraszać osoby naprawdę bliskie i z nimi się bawić. A nieduże wesele może być naprawdę wspaniała zabawą, wyjątkową chwilą dla Młodych i ich gości.