Jaka powinna być instalacja wodna?

W czasie budowy domu jednymi z najważniejszych etapów są: montaż ogrzewania oraz zakładanie instalacji wodnej. Ta druga jest zresztą niezbędna już podczas budowy. To, czy zostanie poprawnie zamontowana determinuje komfort mieszkania w domu i koszty zużycia wody.

Jakie są rodzaje instalacji?

instalacje wodne WarszawaPrzede wszystkim należy orientować się, jaki jest sposób układania rur doprowadzających ciepłą i zimną wodę. Jeśli mamy w piwnicy urządzenie grzewcze, np. kocioł, rury z wodą zimną doprowadzane są tylko do niego, a dalej znajdują się dwa równoległe przewody z wodą ciepłą i zimną. Jeśli punk czerpalny jest znacznie oddalony od urządzenia grzewczego, układa się jeszcze jeden przewód – cyrkulacyjny, który zapewnia stały obieg wody ciepłej w instalacji i jej dostępność zaraz po odkręceniu kurka.  Jeśli zaś woda podgrzewana jest od razu przy bateriach, wówczas puszcza się tylko przewód z wodą zimną. Zlecając montaż instalacji wodnej, warto mieć na uwadze te trzy sposoby montażu. Każdy z nich jest inny i wymaga innych założeń. A skąd wziąć ekipę instalującą? Poszukać wśród rodziny i znajomych. W firmy, których specjalizacją są instalacje wodne Warszawa i inne polskie miasta wyjątkowo obfitują. Dzięki temu dość łatwo jest znaleźć nie tylko odpowiednich fachowców ale i informacje o nich. Pamiętajmy także o odpowiednim i czytelnym projekcie domu i pomieszczeń sanitarnych – dzięki temu ekipa zakładająca instalację nie będzie miała problemów. Powinna ona znać m.in. wysokości na jakich będą znajdowały się urządzenia i miejsca, w których będą zamontowane.  

Dobrze założona instalacja wodna to ważny element składowy każdego domu. Dzięki niej nie tylko mamy wodę w kranach, ale i ma ona odpowiednią temperaturę oraz ciśnienie. Nie musimy także czekać na pojawienie się ciepłej wody. Wydaje się, ze nie jest to wielka rzecz, ale znaczeni zwiększa komfort mieszkania.