Jakie rolety wybrać?

 

Istnieje wiele typów rolet. Musisz zatem sam wiedzieć, jakie najbardziej Ci odpowiadają. Zastanów się, o jaki efekt Ci chodzi. Czy chcesz, aby w pokoju panowała całkowita ciemność czy zależy Ci jedynie na częściowym zacienieniu? Odpowiedz sobie na pytanie, o cechy produktu, a będziesz wiedział, czy wolisz na przykład rolety wewnętrzne, czy zewnętrzne.

Roletki do mocowania wewnątrz

roletki kielcePodstawowy podział to właśnie rozróżnienie rolet montowanych w środku nieruchomości oraz tych znajdujących się na zewnątrz, za oknem. Jeśli chcesz mieć na przykład roletki kielce to miasto, w którym znajdziesz ogromny wybór tych produktów. Pamiętaj jednak, jakie są cechy poszczególnych rozwiązań. Na pewno rolety wewnętrzne oferują nieco mniejszy poziom zaciemnienia. Może przez nie delikatnie przeświecać słońce, co zależy też od grubości rolet. W każdym razie jednak wewnątrz nie powinno być zupełnie ciemno, co dla niektórych jest dużą zaletą, bo na przykład w dzień można spokojnie wykonywać czynności przy zasłoniętych roletach. Z kolei rolety zewnętrzne, jeśli je szczelnie zasłonisz, to całkowicie osłonią przed słońcem. Oczywiście, najnowsze modele pozwalają na częściowe zaciągnięcie tych zewnętrznych produktów, dzięki czemu delikatne promienie mogą przeświecać przez rolety. Od Ciebie wówczas zależy, w jakim stopniu sobie zaciemnisz wnętrze. Takie rozwiązanie jest dobre zarówno na dzień, jak i na noc. Podobnie i roletki wewnętrzne.

Istnieją jeszcze specjalne rolety wewnętrzne, które nazywa się roletami dzień i noc, gdyż posiadają specjalne pasy, które pozwalają na przykład tylko delikatnie osłonić pomieszczenie. W zależności od ich konfiguracji możesz mieć pokój osłonięty całkowicie lub tylko częściowo, co przydaje się podczas słonecznych dni, gdy potrzebujesz tylko trochę cienia.