Jakie rozrzutniki proponują nam producenci?

Obornik to najlepszy nawóz, który zapewnia wzrost roślin – to dlatego, że jest całkowicie naturalny. W końcu składa jedynie z kału i moczu zwierząt – oczywiście sfermentowanego, a także z resztek ściółki. Znajdują się tam wszystkie wartościowe składniki odżywcze dla roślin.

Proponowane rozrzutniki

rozrzutnik do obornika - cenyChoć dawniej rozrzucano obornik ręcznie, za pomocą łopaty czy wideł, dziś nie wyobrażamy sobie czegoś takiego. Na szczęście istnieją odpowiednie maszyny, które pozwalają na sprawne nawożenie pola. To rozrzutniki. Producenci proponują naprawdę szeroki wybór tych urządzeń. Wymienić można na przykład tylny rozrzutnik do obornika – ceny jednak potrafią porządnie się wahać, zależy oczywiście od jakości sprzętu. Obok tylnych roztrząsaczy wymienia się te, które posiadają system wyrzutu przedniego lub bocznego. Każdy rozrzutnik jest oczywiście montowany do traktora, gdyż samo urządzenie nie posiada własnego silnika napędzającego – jedynie silnik, który wprawia w ruch noże służące rozdrabianiu obornika. Niektórzy producenci proponują rozrzutniki z możliwością demontażu tego systemu i wówczas maszyna może pełnić funkcję przyczepy! Dobrze sprawdzi się to w małych gospodarstwach, jeżeli nie mamy miejsca na dużą ilość wyposażenia. Wykorzystując wielofunkcyjność roztrząsacza, nieco zaoszczędzimy. Warto rozważyć tę propozycję. Firmy zajmujące się produkcją maszyn rolniczych, na pewno posiadają w swojej ofercie takie rozwiązania, które najlepiej spełnią nasze potrzeby – czy to chodzi o roztrząsacze do obornika, czy o kombajny lub inne urządzenia.

Warto wybrać te, które są wysokiej jakości – dzięki temu posłużą nam przez długie lata, a jak wiadomo, dzięki sprawnym maszynom wszystkie prace gospodarcze przeprowadzimy szybko i dobrze. Będzie się to wiązało z obfitymi plonami – a przecież na tym nam najbardziej zależy.