Jakie świetlówki do akwarium wybrać?

Oświetlenie akwarium spełnia kilka celów, od naśladowania naturalnego środowiska ryb po ułatwienie wykrycia problemów z rybami lub akwarium, gdy się pojawią. Jeśli masz żywe rośliny w akwarium, konieczne jest oświetlenie, aby mogły się rozwijać. Będziesz także potrzebować filtra. Świetlówki kompaktowe to wersje o wyższym natężeniu światła niż w przypadku standardowych świetlówek.

Świetlówki do akwarium mają wyższe natężenie światłą

świetlówki typu t8 do akwariumZamiast żarówek pojedynczych, kompaktowe systemy fluorescencyjne zawierają żarówki dwu- lub czterokanałowe, co zapewnia większą moc świetlną z jednej żarówki. Pojedyncza kompaktowa lampa fluorescencyjna z łatwością spełnia wymagania dwóch standardowych lamp fluorescencyjnych. Ta oszczędzająca miejsce funkcja sprawia, że ​​świetlówki typu t8 do akwarium są doskonałym wyborem spośród standardowych systemów fluorescencyjnych. Na szczęście kompaktowe systemy światła fluorescencyjnego nie są trudniejsze w obsłudze i konserwacji niż standardowe systemy światła fluorescencyjnego. Te niezależne systemy oświetleniowe są łatwe w obsłudze, a ponieważ są rodzajem świetlówek, mają wszystkie zalety oświetlenia fluorescencyjnego. Na przykład niski koszt eksploatacji, niższa emisja ciepła oraz szeroki wybór żarówek o temperaturach barwowych idealnych zarówno do zastosowań słodkowodnych, jak i morskich. Systemy metalohalogenkowe to systemy oświetleniowe o wysokiej intensywności wyładowań (HID) popularne wśród wielu zaawansowanych hobbystów akwariowych. Żarówki metalohalogenkowe składają się z głównej szklanej żarówki z szeregiem drutów łączących w sobie inną szklaną żarówkę (rurkę łukową).

Gdy prąd przepływa przez rurkę łuku, gazy i sole metali zawarte w rurce wytwarzają światło. W przeciwieństwie do innych systemów oświetlenia wyładowczego o wysokiej intensywności (np. Lampy sodowe lub rtęciowe), spektrum światła i odwzorowanie kolorów wytwarzane przez halogenki metali są odpowiednie do stosowania w akwarium.