Kasy fiskalne do warsztatu samochodowego

Obecnie z kas fiskalnych muszą korzystać nie tylko sklepy i inne placówki handlowe. Zmiany prawa podatkowego w Polsce, które weszły w życie z początkiem 2015 roku, do fiskalizacji świadczonych usług zobligowały także wielu usługodawców. Wśród nich znalazły się m.in warsztaty samochodowe. Jak wybrać idealną kasę fiskalną do takiej placówki?

Dobór kasy fiskalnej do warsztatu mechanicznego

kasy fiskalne wrocławWarsztaty mechaniczne muszą rejestrować każdą transakcję i wydawać klientom paragon fiskalny. Wymóg ten dotyczy usług świadczonych na rzecz osób indywidualnych, ponieważ z firmami można rozliczać się na podstawie faktury VAT. Dobra kasa fiskalna jest niezbędna, aby ułatwić codzienną pracę. Warto pamiętać, że wiele serwisów samochodowych nie tylko przeprowadza okresowe przeglądy i kontrole techniczne, diagnozuje oraz naprawia usterki, ale także prowadzi sprzedaż. W ofertach warsztatów dostępne są części zamienne, oleje, płyny do spryskiwaczy i inna chemia samochodowa. Jej sprzedaż należy zarejestrować i rozliczyć się z niej w Urzędzie Skarbowym. Firmy oferujące kasy fiskalne Wrocław przygotowują serie sprzętu specjalnie dla konkretnych branż. Kasy dla warsztatów samochodowych zwykle są mniejsze, posiadają mniej rozbudowaną bazę towarową niż sprzęt dla dużych sklepów. Warto wybierać proste w obsłudze modele, które nie utrudniają codziennej pracy. Dobra kasa powinna posiadać możliwość programowania przycisków funkcyjnych, co znacznie ułatwi obsługę klientów. Urządzenie, które kopie paragonów przechowuje w pamięci jest o wiele bardziej praktyczne niż kasy z 2 rolkami papieru.

Kasa fiskalna dla zakładu mechanicznego może być mniej rozbudowana niż model dla sklepu, ponieważ nie potrzeba tutaj aż tak wielu rekordów. Warto wybierać kasy fiskalne z trwałymi obudowami, które zapewnią wysoką trwałość sprzętu w trudnych warunkach jakie panują w warsztatach. Ważne, aby urządzenie było również intuicyjne w obsłudze.