Komora hiperbaryczna – do czego służy?

Tlenoterapia hiperbaryczna, to zabieg polegający na oddychaniu tlenem w dużych ilościach w miejscu o wyższym ciśnieniu atmosferycznym niż w normalnym środowisku. Kiedy tak się dzieje, organizm pochłania więcej tlenu do płuc i pomaga poprawić krążenie krwi poprzez stymulację wzrostu zdrowych komórek i zwalczanie bakterii.

Kogo leczy się komorą hiperbaryczną?

komora hiperbaryczna rzeszówWśród schorzeń, które możemy leczyć komorą hiperbaryczną, znajdują się wszystkie związane z przyspieszoną regeneracją modzeli kostnych, gdzie medycyna hiperbaryczna w znacznym stopniu ogranicza przyjmowanie leków i w znaczący sposób poprawia jakość życia pacjenta. Komora hiperbaryczna jest również wykorzystywana w świecie sportu, gdzie zwiększa się wydajność sportowców, a w przypadku kontuzji regeneracja jest również znacznie szybsza. Bardzo często tlenoterapia wykorzystywana jest w zabiegach chirurgii plastycznej, chirurgii włosów czy w zakresie regeneracji komórek. Jak widać, wiele zalet ma komora hiperbaryczna Rzeszów oferuje jedną z najlepszych placówek w Polsce. Tutaj ludzie są zadowoleni z zabiegów. Korzyści są wielorakie i tak mówią pacjenci, którzy przeszli przez komorę z bardzo pozytywnymi opiniami. Istnieją dwa rodzaje komór hiperbarycznych, jedna do wyłącznego użytku jednej osoby, a druga do użytku przez kilka osób jednocześnie. Tkanki ciała potrzebują tlenu do prawidłowego funkcjonowania, a w przypadku urazu niektórych tkanek, do naprawy potrzeba więcej tlenu.

Komora hiperbaryczna jest potrzebna ludziom, których organizm musi wyzdrowieć po niektórych urazach. Dzięki temu poprawia się gojenie ran. Ten rodzaj leczenia jest przepisywany przez lekarza razem z innymi lekami, dlatego ważne jest, aby nie rezygnować z konwencjonalnego leczenia. Czas trwania leczenia komorą hiperbaryczną zależy od rozległości rany i wymagań pacjenta.