Kompaktowa kamera domowa

Kompaktowe kamery używane są nie tylko w systemach monitorowania, aczkolwiek tam znajdują największe zastosowanie. Są one również wykorzystywane przez rodziców jako metoda stałego podglądu na pokoje dzieci, zwłaszcza najmłodszych, jak również jako domowy system monitoringu aktywnego. W tych zastosowaniach najczęściej sprawdzają się małe, kieszonkowe kamery bezprzewodowe.

Małe kamery domowe do ogólnego zastosowania

kamera wifiKamery do powyższych zastosowań najczęściej działają na łączu bezprzewodowym wifi, gdyż nie są podłączone do żadnego domowego systemu monitorowania. Oznacza to jednak iż są one obsługiwane za pomocą aplikacji znacznie wygodniejszych w użyciu niż owe systemy, a ich działanie jest prostsze i bardziej zrozumiałe dla przeciętnego użytkownika. Najbardziej polecana kamera wifi jest małym i poręcznym urządzeniem, które nie zajmuje miejsca praktycznie w ogóle. Jest o ponad połowę mniejsza niż normalne kamery do systemów monitorowania, a z racji iż nie wymaga ona podłączania żadnego rodzaju okablowania, może być założona praktycznie wszędzie, tak samo szybko i wygodnie. Bateria kamery wystarcza na przeszło sto godzin ciągłej pracy przy normalnym trybie obserwacji. Dostęp do obrazu z kamery można uzyskać za pomocą dedykowanego programu, który należy instalować na komputerze stacjonarnym czy przenośnym.

Istnieje także wariant oprogramowania na urządzenia mobilne, dzięki czemu osoby mające takie urządzenia będą miały stały podgląd na pomieszczenie posiadające takową kamerę. Obsługa kamery jest łatwa, a jej zasięg na tyle duży, iż może być ona stosowana nawet w bardzo dużych budynkach, bez żadnego spadku siły sygnału nawet jeśli jest umieszczona bardzo daleko od jednostki sterującej, która posiada program do obsługi kamery zdalnie.